Mehmet Özışık: Gözaltına alınmadım

İktidara yakın internet haber sitelerinin sahibi Süleyman Özışık'ın kardeşi Mehmet Özışık hakkında, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Osman Selçuk Aldemir’e kumpas kurulduğu ve şantaj yapıldığı gerekçesiyle gözaltına kararı çıkarıldığı iddia edildi. Özışık, gözaltına alınmadığını söyleyerek 'tecavüz iddiasını haberleştirdim diye bana kan davası gütmeye başladı' dedi.

Mehmet Özışık: Gözaltına alınmadım

Gece saatlerinde düzenlenen operasyonda Aydın Gazeteciler Cemiyeti eski Başkanı Suat Deniz ve eşi Ayla Deniz ile gazeteci Mehmet Özışık gözaltına alındı. AvazTürk isimli internet sitesinde yer alan habere göre;  ADÜ Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir'in şikayeti sonrası savcılık emriyle polis tarafından evlerine yapılan baskın ve arama sonrası gözaltına alınan gazeteci Deniz çifti ile onlarla birlikte hareket ettiği öğrenilen gazeteci Mehmet Özışık’ın da soruşturma kapsamında olduğu ve adres tespiti yapılmadığı için “firari şüpheli” olarak isminin yer aldığı, adres ve kimlik tespiti ile ilgili çalışmanın tamamlanmasından sonra soruşturma savcısı tarafından verilecek talimatın uygulanacağı öğrenildi.

Rektör Aldemir, sosyal medyada gündeme gelen hakkındaki iddialarla ilgili bir basın toplantısı düzenledi. Rektör Aldemir, akademik personel ve 2019 yılından sonra yapılan ihalelerle ilgili basın mensuplarına bir tablo dağıtarak iddiaların asılsız olduğunu söyledi. Paylaşımlarla ilgili hukuki süreç başlattıklarını bildiren Aldemir, kendisine itibar suikasti düzenlendiğini savundu.

ORAK'LA BİR ARADA OLDUĞU GÖRÜNTÜLER ORTAYA ÇIKTI

Özışık, aynı zamanda Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay’a yönelik 'cinsel saldırı' iddialarını dile getirmişti. Kendisine cinsel saldırı gerçekleştirildiğini ileri süren kadın, suç duyurusunda bulunmuştu. İddia sahibi kadının avukatının aynı zamanda Didim’deki kanunsuz kuleler olarak bilinen ve belediyenin 15 defa mühürlediği yerin sahibi Ahmet Orak’ın da avukatı olduğu biliniyor.

Didim’de ikiz kuleler olarak bilinen ve belediye tarafından 15 defa mühürlenen binanın sahibi Ahmet Orak’la hiçbir ilişkisinin olmadığını daha önce yine gazeteci olan ve kardeşi Süleyman Özışık ile birlikte dile getiren Mehmet Özışık, Orak’ın sahibi olduğu belirtilen otelin önündeki görüntüleri ortaya çıktı. Otelin önündeki görüntülerde Özışık’ın Orak’la bir şeyler konuştuğu ve sarıldığı görülüyor.

FATİH TEZCAN: “ÇETE OLMUŞSUNUZ”

Sosyal medyada konuyla ilgili bir video yayınlayan Fatih Tezcan da tartışmalara dahil oldu. Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay’a yönelik iddilarla ilgili konuşan Tezcan, AKP'ye yakınlığı ile bilinen Özışık kardeşlerin şantaj yaptığını, belediye başkanından 'seminer verelim' diyerek para istediğini söyledi. Tezcan, "Bunu alan yazar her gün namus satıyor. AK Parti'yi anlatıyor. 'Belediyeler götürüyor' diyor. Abi kardeş, belediye başkanına şantaj yapıyorsun. Çete olmuşsunuz. Biri internet sitesinde çakıyor ortayı diğeri gidip 'bak yazıyor durduramıyorum' diyor" diye konuştu.

Tezcan'ın videosunu alıntılayarak yanıt veren Süleyman Özışık da "Ha eğer bu videoya sarılıyorsan, bu videonun sahibinin yakında mahkemede verdiği kaypak ifadeye ve ödeyeceği tazminata da şahitlik edeceksin. Bir iftiracı başka bir iftiracının iftirasına sığınmış, durum budur" ifadelerini kullandı.

MEHMET ÖZIŞIK: GÖZALTINA ALINMADIM

Mehmet Özışık, Youtuba kanalında yaptığı paylaşımında, "Didim Belediyesi Başkanı Ahmet Deniz Atabay, hakkında yapılan tecavüz iddiasını haberleştirdim diye bana kan davası gütmeye başladı! Soruyorum size; ''Evimde kutlama yapıyorduk, görüntülerde öpüşen benim'' dediği halde videolarıma neden yayın yasağı koyuyor? Neden peşime fotoğrafçı takıyor? Suçunu bastırmak için mi? Her fırsatta Ahmet Deniz Atabay'ın ''rant çetesi'' suçlamasına maruz kaldığım için diğer çete üyeleriyle tanışmak sizce benim hakkım değil miydi? :-) Ahmet Orak ve Ekrem Batur'un suçu ne? Belediye başkanının Maril Otel ile husumeti nasıl oluştu? Peki Didim Belediye Başkanı Atabay'ın rant çetesi suçlamasından sonra Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Osman Selçuk Aldemir'in ''kumpas ve şantaj çetesi'' yaftasına ne diyeceksiniz? Kimin haberini yapsam çete lideri oluyorum." İfadelerine yer verdi.