İktidarı ve muhalefeti eleştirdiği için soruşturma açılan Öykü Serter'den açıklama

İzmir depremi ve sonrasında yaşananlara ilişkin iktidar ve muhalefete eleştirilerde bulunan Sunucu Öykü Serter hakkında soruşturma başlatıldı. Serter, kendisine açılan soruşturmaya Twitter hesabından "Şereftir" diyerek yanıt verdi.

İktidarı ve muhalefeti eleştirdiği için soruşturma açılan Öykü Serter'den açıklama

İzmir depremi ve sonrasında yaşananlara ilişkin eleştirilerde bulunan Sunucu Öykü Serter hakkında halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme suçundan soruşturma başlatıldı. 

Öykü Serter, 30 Ekim'de meydana gelen İzmir depreminin ardından "Deprem vergileri nerede?" diye sorarak iktidara ve muhalefete yaptığı eleştiride "Düşün yakamızdan" ifadelerini kullanmıştı.

KİMLİĞİ BELİRSİZ KİŞİDEN İHBAR

Kimliği belirsiz bir kişinin ihbarı üzerine Serter hakkında 'halkı kin ve düşmanlığa sevk ettiği' gerekçesiyle araştırma raporu düzenlendi.

Sabah'tan Dilek Yaman Demir'in haberine göre, Emniyetin hazırladığı rapor İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderildi.

Kendisine soruşturma açıldığına dair haberi Twitter hesabından paylaşan Serter, "Şereftir" yorumunu yaptı.

SERTER İZMİR DEPREMİ SONRASI NE DEMİŞTİ?

Serter, İzmir depremi sonrasında Instagram hesabından yaptığı paylaşımında "Depremle ilgili önergeleri reddeden, imar barışında imzası, yetkisi, etkisi olan herkes sorumlu, herkes bu masum insanların ölümünün sebebi, katili... Deprem vergilerini çalan - evet çalan hesabını veremiyorsanız çalınmıştır! - herkes bu acının müsebbibi... Bu saatten sonra bu iktidara, idarecilere, yetkilere hesap sormayan herkes de başına geleceklere razı olmuş demektir. Artık kendimize gelelim, yeter diyelim; öfkemize sahip çıkalım. Bu halkın aklıyla, duygusallığıyla, imanıyla dalga geçer gibi oynadığınız, suistimal ettiğiniz yeter. İktidarı ayrı, muhalefeti ayrı.. İtişiyormuş gibi yapıp el ele bu milletin burnundan getirdiniz; fakirleştirdiniz. Sarayın günlük harcaması 10 milyon, İzmir’e çıkan ödenek 5 milyon! Sadaka mı veriyorsunuz bu nedir Allah aşkına? Milletin a.. koyacağız diyen Cengiz'in affedilen vergisi 425 milyon!" ifadeleri ile tepkisini dile getirmişti.