İl Milli Eğitim önünde oturma eylemi: ’42 çocuğun istismarında adı geçen müdürü kabul etmiyoruz’

Ensar Vakfı'ndaki istismar olayında hakkında soruşturma açılan Asım Sultanoğlu'nun Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü atanmasına karşı müdürlük önünde oturma eylemi başlatıldı.

featured

Karaman’daki Ensar Vakfı’na bağlı yurtlarda kalan 45 çocuğun cinsel istismara uğraması olayında adı gündeme gelen ve hakkında soruşturma açılan dönemin Karaman İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu’nun Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü yapılmasına yönelik tepkiler sürüyor. Şanlıurfa’da yaşayan psikolog Emine Gizem Çetiner, 3 gündür Şanlıurfa Milli Eğitim Müdürlüğü’nün önünde eylem başlattı. Her gün saat 16.30’da müdürlük önünde oturma eylemi yapan Çetiner, eylemine destek çağrısı yaptı.

Çetiner, tepkisini göstermek için çocuklara ait ayakkabı, oyuncak gibi eşyaları ile çizdikleri resimleri Milli Eğitim Müdürlüğü bahçesinin duvarına astı. Çetiner, müdürlük önünde her gün oturma eylemi de yapıyor.

‘BU ŞAİBELİ MÜDÜR GİDENE DEK’

ANKA’nın haberine göre Çetiner, çocukları için yıllardır Şanlıurfa Adliyesi önünde oturma eylemi yapan Emine Şenyaşar’ı da hatırlatarak şunları söyledi:

“Çocuklarımız için Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde nöbetteyiz. Emine annenin adliye önünde başlatmış olduğu adalet nöbetini çocuklarımız için burada sürdürüyoruz. Ensar Vakfı’nda 42 çocuğun istismarında adı geçen Milli Eğitim Müdürünü asla kabul etmiyoruz. Şu an sadece iki kişiyiz ve şu an sizlere bir çağrımız var. Ben anne ya da baba değilim, ama her çocuğu anne babası gibi sahiplenip korumak hepimizin boynunun borcudur. Bu yüzden tüm sivil toplum kuruluşlarını, tüm siyasi örgütleri, vicdanı fikri hür olan herkesi buraya davet ederek bu şaibeli müdür gidene dek oturma eylemine davet ediyorum. Çocukların hayatı karartılmış. Çocukların bir şekilde haksızlığa uğradığını görmekteyiz. Haksızlığı ödüllendirmek basiretsizlik, haksızlığa susmak da dinimizde olduğu gibi dilsiz şeytanlıktır. Ne olacağımıza biz karar verelim.

Burada çocuklarımızı korumak adına milli eğitim müdürünü belki de rahatsız etmek adına yaptığı şeyin çocukları korumamanın vermiş olduğu vicdan azabını hatırlatması adına buradayız ve çocuklarımızın yapmış olduğu resimleri buraya astık. Fakat bir güvenlik görevlisi bunları asmanın yasal olmadığını yapmamamız gerektiğini hatta suç teşkil ettiğini ifade etti. Anayasal hakkımız olan eylem hakkımızı kullanmaya çalışacağız. Umarım buna da engel olmazlar.”

İl Milli Eğitim önünde oturma eylemi: ’42 çocuğun istismarında adı geçen müdürü kabul etmiyoruz’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 Yorum

  1. 14 Ağustos 2023, 15:56

    ensar vakfindan devletin kurumlarini ozellikle milli eğitimi kurtarın ülke nefes alsın sitresten kurtulsun

  2. 14 Ağustos 2023, 09:06

    Adammi yoktu. Başınıza iş aliyorsunuz.

  3. Koskoca ülkede adı skandala karışmış birini makama getirmek bence de akıl işi değil, başka hiç mi bu işten anlayan yokmuş!!! hele ki çocuk gibi hassas bir konuda, yazık şu güzelim ülkeye vallahi yazık… Artık ağanın torpili nerdense!!!

  4. Bakanlık hangi akla hizmet bu adamı tekrar görev vermiş, çeksinler merkeze evrak yalasın. Millet bu kadar sahipsiz mi, kendi çocuklarının güvenliğini düşünmeyen anne baba olabilir mi?insanlar birlikteyken güçlüdür!!!

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!