İlahiyatçı İhsan Şenocak Filenin Sultanları’nı hedef aldı

'Kadınlar kaşlarını almasın, pantolon giymesin' gibi açıklamalarıyla gündeme gelen İlahiyatçı İhsan Şenocak bu kez Filenin Sultanları’nı hedef aldı.

İlahiyatçı İhsan Şenocak Filenin Sultanları’nı hedef aldı

VERYANSIN TV

A Milli Kadın Voleybol Takımı, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları B Grubu'ndaki ilk maçında son olimpiyat şampiyonu Çin'i baştan sona üstün götürdüğü mücadele mağlup etti.

Filenin Sultanları’nın zaferi, daha önce 'Kadınlar kaşlarını almasın, pantolon giymesin' gibi açıklamalarıyla gündeme gelen İlahiyatçı İhsan Şenocak’ı rahatsız etti.

Şenocak Twitter’dan yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: 

'BURNUNU GÖSTERMEKTEN UTANAN...'

“İSLAMIN KIZI! Sen OYUN ALANLARININ değil, imanın, iffetin, ahlakın, hayanın, edebin SUTANISIN; SEN "burnunu göstermekten utanan" ANALARIN EVLADISIN. Ekranlara ve sakallı ağabeylerinin popüler kültürün kurbanlarına "sultan" demesine aldanmayasın! Umudumuz da, duamız da SENSİN!”

Şenocak daha sonra gelen tepkilere verdiği yanıtta ise "Öyle bir ortam inşa ettilerki artık harama haram demek linç vesilesi. Bir baba tesettüre giren kızına “açıl,dansa kalk’ dese bu çağdaşlık;Müslüman evladına ‘şunlar gibi olma’ dese ya da tesettür çağrısı yapsa bu gericilik(!) oluyor. Harama ‘haram’ demeyen neslini haramdan koruyamaz." paylaşımında bulundu. 

'İHANET' DEMİŞTİ

Şenocak Survivor programı hakkında da şöyle konuşmuştu:

"Kızlarla erkeklerin bir adadaki karma hayatını yarışma diye ekrana taşıyanlar ve buna müsaade eden idareciler senin kızına da, oğluna da onlar gibi yaşamayı telkin ediyor” diyen Şenocak şöyle devam etti: “Sütünü evladına abdetsiz vermeyen anaların yurdundan buna müsaade etmek ihanet değilse nedir”

İlgili haber: İlahiyatçı Şenocak’tan Survivor tepkisi: İhanet değil de nedir!