İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, kız öğrencilerin yüzlerini sansürledi

Katıldıkları yarışmada derece alan kız öğrenciler Derince Kaymakamını ziyaret etti. İlçe Milli Eğitimin Müdürlüğü ise paylaşımında öğrencilerin yüzlerini kapattı.

featured

Derince Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, Türkiye’nin ilk ulusal ve uluslararası Sosyal Bilimler Festivali Sosyalfest’te ‘Dinin Yaşanmasına Yönelik Sosyal Model Tasarım Yarışması’nda ‘Beni İyileştiren Nesil’ adlı projesiyle Türkiye üçüncüsü oldu.

Sözcü’den Başak Kaya’nın haberine göre, derece yapan öğrenciler Derince Kaymakamı Mustafa Demirelli’yi ziyaret etti. Ziyaret sırasında Kaymakam ile kız öğrenciler fotoğraf çektirdi. Bu fotoğraflar Derince İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün resmi sosyal medya hesabından paylaşıldı.

Paylaşımda, fotoğraftaki kız öğrencilerin ve öğretmenlerinin yüzlerinin kapatıldığı görüldü. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün paylaştığı fotoğrafta sadece Kaymakam Mustafa Demirelli ve ilçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Erin’in yüzü görüldü.

Benzer pek çok ziyarette, öğrenciler ile ilgili böyle bir uygulamanın yapılmamasına rağmen, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün öğrencilerin yüzünü kapatması eleştirildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, kız öğrencilerin yüzlerini sansürledi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum

 1. 17 Mart 2024, 21:32

  Ayhan Erin isimli Derince İlçe Milli Eğitim Müdürü, ilkokulda sınıf öğretmeni olarak görev yapmakta iken, liseye Din Kültürü öğretmeni olarak atandı.

  Sonra özel bir üniversitede paralı yüksek lisans yaptı.

  Şimdi ise Derince İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapıyor.

  Milli Eğitim Bakanlığında, okul müdürü, ilçe milli eğitim müdürlüğü gibi yöneticilik pozisyonlarında bulunanların en az yarısı Din Kültürü öğretmenliğinden gelme.

  Din Kültürü öğretmenlerini bu ülkede yönetici yapıyorlar.

 2. oraya giden öğrencilerde hata.artık öğrenmiş oldular.

 3. Sonra diyorlar ki neden küfür ediyorsun

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!