İlgezdilerin ‘manikür’ skandalı genel merkeze taşındı! Kılıçdaroğlu hangi talimatı verdi?

CHP üst düzey yöneticisi Gamze Akkuş İlgezdi ve Ataşehir Belediye Başkanı olan eşi Battal İlgezdi’nin karıştığı 'manikür' krizi Kemal Kılıçdaroğlu'na kadar gitti.

İlgezdilerin ‘manikür’ skandalı genel merkeze taşındı! Kılıçdaroğlu hangi talimatı verdi?

CHP son günlerde, Veryansın Tv’nin gündem yaptığı İlgezdi ailesinin “kuaför” skandalını konuşuyor.

CHP’nin Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, Ataşehir’de gittiği kuaför salonundan 2014 yılından beri randevusuz hizmet almak istiyor ve bu yüzden dükkan işletmecileriyle ara ara gerginlik yaşıyordu.

Son olarak yerel seçim sürecinde yine kuaföre randevusuz gidip manikür yaptırmak isteyen Gamze İlgezdi, sıra bekleyen bir müşterilerden tepki görmüş bunun üzerine dükkandan ayrılıp soluğu Ataşehir Belediye Başkanı olan eşi Battal İlgezdi’nin yanında almıştı. İlgezdi’nin talimatıyla kuaföre gelen zabıtalar asma katı yıkmak istemişlerdi. Gerginlik istemeyen kuaför sahipleri  asma katı yıkmış buna rağmen zabıtalar durmamış ve kuaförü mühürlemek istemişlerdi. Asma katın yıkıldığını söyleyen kuaför işletmecilerine zabıta “emir yukarıdan” cevabını vermişti.

CHP’nin gündemine oturan İlgezdi’lerin “manikür” krizinin partide büyük tepki çektiği öğrenildi.

Haber Türk’ten Sevilay Yılman, krizin CHP’ye yansımasını şu sözlerle anlattı:

“(…) Söz konusu olay CHP içerisinde inanılmaz bir öfkeye neden olmuş.

Başta CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu olmak üzere parti içinde söz sahibi CHP’liler konuyla ilgili serzenişlerini Genel Başkan Kılıçdaroğlu’na iletmek için adeta yarışa girmişler.

Kazan kaldırmışlar yani haklı olarak…

Denilene göre, Kemal Bey de bir genel başkan yardımcısının aracılığı ile olayla ilgili izahat istemiş İlgezdilerden.

Ama onlar; “Yazılanlar, yapılan yorumlar kesinlikle doğru değil! Haber yandaş basının uydurması” deyip geçiştirmeye çalışmışlar.

Ancak adlarının geçtiği bu rezalet belge ve tanıklarıyla çarşaf çarşaf ortada olunca ve kamuoyunda da tepki gösterilince… Kılıçdaroğlu yakın kurmaylarından birinden bu konunun disiplin kuruluna sevki için MYK’ya getirilmesini istemiş.

Kaynağım diyor ki; “Önümüzde ilk MYK toplantısında ele alınacak bu konu ve İlgezdilere kesinlikle bir uyarı verilmesi kararlaştırılacak.”

Bu iddiasını birkaç yerden de teyit ettim. Onlar da Kemal Kılıçdaroğlu’nun çok hiddetlendiğini ve karı/koca İlgezdilerin bu yaptığının parti ilke ve ahlakına kesinlikle aykırı bulduğunu söylüyorlar ama…

Ben yine de herhangi bir disiplin uyarısı filan olacağına inanmadığımın notunu düşmek istiyorum.

Çünkü bana kalsa hiçbir şey için değil, sırf bu hareket için bile olsa karı/koca İlgezdileri partiden tümden ihraç edilmesi için gereken tavrı alırım…

Ama zor!

Çünkü Kemal Bey’in İlgezdilere ben dahil, CHP’yi bilen tanıyan hiçbir meslektaşımın anlam veremediği şekilde çok özel bir zaafı var.

Tabii partide siyaset yapan, kan bağı olan insanlara bile böyle bir zaafı olmayan Kılıçdaroğlu’nun Battal İlgezdi ve eşi Gamze İlgezdi ile ilgili bu sonsuz kredisinin nedeni elbette çok merak ediliyor…

Kaynağıma göre bu son olay işte o krediyi tüketmiş ve İlgezdileri çok büyük bir şok bekliyormuş bu hafta.

Dedim ya; “İnanmıyorum” ama yine de; “Kemal Bey’dir bu, ne yapıp edeceği belli olmaz” deyip bir virgül koyup bu hafta yapılacak MYK toplantısını beklemeye koyuluyorum…

Şu an bildiklerim bu ama rahat olun, ne öğrenirsem öğreneyim hepsini sizlerle paylaşacağım…”