İlginç iddia: Kanal İstanbul projesi patladı

“Kanal İstanbul ve çevresinde 130 bin tapu sahibi var. Tarım arazileri imara açılacak denilip büyük bir vurgun yapıldı. Binlerce dönüm verimli arazi de atıl duruma düştü. Uyarılarımıza rağmen oradan tapu toplayanlara önerim, çiftçiliği öğrensinler.”

featured

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bütün itirazlara rağmen “İnadına yapacağız” dediği Kanal İstanbul projesiyle ilgili çok ilginç iddialar gündeme geldi.

“Kanal İstanbul’a güvenenler yaya kaldı” diyen CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat, ”AKP’ye halen inanıp hareket edenler varsa, bu yazdıklarımı iyi okusunlar. Kanal İstanbul’da geri adım atıldı. Tapu sahipleri şimdi AKP yöneticilerine ulaşmaya çalışıyor ama nafile. Uyarmıştık, dinlemediniz” dedi.

Karabat’ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle:

“KANAL İSTANBUL’A GÜVENENLER YAYA KALDI

1) AKP’ye halen inanıp hareket edenler varsa, bu yazdıklarımı iyi okusunlar. Kanal İstanbul’da geri adım atıldı. Tapu sahipleri şimdi AKP yöneticilerine ulaşmaya çalışıyor ama nafile. Uyarmıştık, dinlemediniz.

2) Tam 11 yıldır AKP, Kanal İstanbul’u yapacağını söyleyip büyük bir arsa rantına girişti. İki defa plan değişti. Sadece Sazlıdere Köprüsü’nün temeli atıldı ama o da otoyol projesinin devamı. Ortada büyük bir Kanal İstanbul balonu var!

3) Kanal İstanbul ve çevresinde 130 bin tapu sahibi var. Tarım arazileri imara açılacak denilip büyük bir vurgun yapıldı. Binlerce dönüm verimli arazi de atıl duruma düştü. Uyarılarımıza rağmen oradan tapu toplayanlara önerim, çiftçiliği öğrensinler.

4) AKP Hükümeti 2011 yılından bu yana bir yalan projenin peşinde ülkenin enerjisini heba ediyor. Sanayiye, üretime, tarıma aktarılması gereken milyarlarca liralık finansman kaynağı, Kanal İstanbul arsalarına boşu boşuna yatırıldı.

5) Doğayı katledecek Kanal İstanbul projesinin yapılmamasından en başta biz memnun oluruz. Ancak AKP bundan vazgeçtiğini çıkıp açıklamalıdır. Oradaki malikleri bilgilendirmelidir.

6) Kanal İstanbul, 140 milyon metrekare araziyi etkiliyor. İstanbul Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü proje ile ilgili imar kanunu 18 uygulamasını 5 ay önce askıya aldı. Ancak yeni tapular maliklere verilmiyor. Büyük bir oyun çevriliyor!

7) Binlerce tapu sahibi 18 uygulamasının iptali için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na başvurdu. Bunların da hepsi reddedildi. Tamam, uygulama devam ediyor ama maliklere yenilenmesi gereken tapular neden dağıtılmıyor?

8) Kanal İstanbul yatırımcısına diyecek bir şey yok. Onlar bile bile lades dediler. Ancak bölgede yerleşik vatandaşlar ve çiftçiler de mağdur durumdalar. Rant projesi nedeniyle arazi işlemlerini yapamıyorlar. Kurunun yanında yaş da yanıyor.

9) Halen AKP’ye inanıp hareket eden varsa, Kanal İstanbul projesine baksın. Sn. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun da dediği gibi, onlar milyar dolarları götürürken bürokrat ve vatandaşlar umurlarında olmayacak.

10) Son olarak şunu söyleyeyim. Kanal İstanbul bu iktidarın en büyük vurgunu olacaktı. Daha başka ayrıntılar da var. Şu tapu meselesine bir cevap versinler bakalım, onları da başka bilgiselde aktaracağım…”

İlginç iddia: Kanal İstanbul projesi patladı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

3 Yorum

 1. 8 ay önce

  Natonun karadenize girme oyunu Putin tarafından bozuldu.
  Odessa hariç kıyısı kalmadı ukrayna’nın, odessada natonun işine gelmiyor anlaşılan.

 2. 8 ay önce

  Doğru sayın Özgür Karabat. Fakat akp ye gündem oluşturmakta üzerinize yok. Millet açlıkla yoklukla boğuşurken, bir ay da kanal istanbul konuşalım. Aklı olan zaten görebiliyor şuan devam edemeyecek bir proje olduğunu ama madde madde anlatılacak dünya dert varken siz gene iktidarın ekmeğine bal sürmeye devam ediyorsunuz. Nihat Genç Ağabeyimin de dediği gibi şu muhalefet bir sussa iktidar kendiliğinden alaşağı olacak. Vallahi de billahi de öyle. Millet gıda yetersizliğinden hastalıklarla uğraşmaya başladı siz gündem değiştirin.

 3. 8 ay önce

  eski chp olsa dediklerini oldugu gibi alirdim belki ama, ychp akp modeli oldugu icin, bence bu arkadas arsa fiyatlarini dip yaptirip kendi yandaslarina toplatma derdinde de olabilir. Secimde hasbel kadar gelirlerse bunlar da yaparlar bir kanal istanbul 2.0.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!