İlginç 'operasyon' iddiası... Milli Eğitim Müdürü gözaltına mı alındı?

Adana İl Milli Eğitim Müdürü Veysel Durgun ve Müdür Yardımcıları Kazım Baran ile Mustafa Yaylacı'nın gözaltına alındığı iddia edildi. Ancak Emniyet'ten iddialara ilişkin bir açıklama gelmedi. Durgun dün bir veda mesajı paylaşarak görevinden ayrılmıştı.

İlginç 'operasyon' iddiası... Milli Eğitim Müdürü gözaltına mı alındı?

Adana İl Milli Eğitim Müdürü Veysel Durgun ve Müdür Yardımcıları Kazım Baran ile Mustafa Yaylacı'nın gözaltına alındığı iddia edildi.

Yerel “Bölge” gazetesinin manşetten duyurduğu habere göre, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerinin müdür ve müdür yardımcılarını evlerine gerçekleştirdiği operasyonda gözaltına aldığı öne sürüldü.

Ekiplerin aynı soruşturma kapsamında çok sayıda şüpheliyi gözaltına aldığı iddia edildi.

Durgun, dün sosyal medyadan görevini bıraktığına yönelik bir “veda mesajı” paylaşmıştı. Mesaj, Adana Milli Eğitim Müdürlüğü'nün resmi internet sitesinde de yayınlanmıştı. Emniyet'ten ise iddialara ilişkin bir açıklama gelmedi.

BU OPERASYONLA İLGİSİ VAR MI?

Öte yandan Adana'da önceki gün, kamu kurum ve kuruluşlarında işe yerleştirme vaadiyle dolandırıcılık yaptıkları öne sürülen şüphelilere yönelik gözaltı kararları verilmişti.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamaya göre, kamu kurum ve kuruluşlarında işe yerleştirme vaadiyle mağdur ve müştekilerden haksız menfaat temin ettikleri belirlenen 14 şüpheli hakkında soruşturma başlatıldı.

Sahtecilik ve Dolandırıcılık Suçları Soruşturma Bürosunca yürütülen soruşturmada, Ankara, Mersin, Adana ve Kayseri'deki adreslerde arama, yakalama ve gözaltı kararı verildi.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekiplerince, şüphelilerin yakalanmasına yönelik eş zamanlı operasyonda, 13 kişi yakalandı.

Müdür ve yardımcıların gözaltı iddiasının bu operasyonla ilgili olup olmadığı bilinmiyor.