İlhan İrem'den 30 Ağustos mesajı... 'Kimsenin gücü yetmeyecek'

Sanatçı İlhan İrem 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı Cumhuriyet'imizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını anarak kutladı.

İlhan İrem'den 30 Ağustos mesajı... 'Kimsenin gücü yetmeyecek'

İlhan İrem 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı sosyal medya hesabından kutladı. İrem 'Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları tarafından tohumları atılan, özgür, bağımsız, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti... Bu güzelliği Güneş Ülkesinin belleğinden ve geleceğinden silmeye hiç kimsenin gücü yetmeyecektir. Zafer Bayramımız kutlu olsun.' ifadelerine yer verdi.

İLHAN İREM KİMDİR?

1 Nisan 1955 yılında Bursa’da doğan İlhan İrem’in çocukluğu Heykel’de eski Adliye binası civarındaki Hacılar Mahallesi’nde geçti. Eğitimini Bursa Koleji’nde sürdürürken müziğe merak saldı. Gitar çalmaya, şarkı sözleri yazmaya ve besteler yapmaya başladı. Okul orkestrasındaki solistliğini daha sonra dönemin en büyük oteli Çelik Palas'a ve kış aylarında da Uludağ otellerine taşıdı.

18 yaşındayken, yaptığı birkaç beste ile İstanbul’un yolunu tutan İrem 1973 yılının Mart ayında “babasından aldığı borç para ile” ilk plağının harcamalarını karşıladı. Dönemin saygın müzik şirketlerinden Diskotür Plak, İlhan İrem’in “Birleşsin bütün eller/Bazen neşe bazen keder” isimli 45'lik plağını çıkardığında takvimler 5 Mayıs 1973'ü gösteriyordu.

İlhan İrem; 37 yıllık büyük müzik yolculuğuna tam 24 albüm, 10 adet 45'lik plak, 6 kitap, 11 resim sergisi sığdırarak müzik dünyasının klasikleri arasında ilk sıraya yerleşti.