İlhan Kesici DP’nin başına mı geçiyor?

Sağ oylara gözünü diken Davutoğlu ile Babacan'ın ardından Ankara'da yeni senaryolar gündemde. Muhafazakar geçmişiyle bilinen CHP Milletvekili İlhan Kesici'nin Demokrat Parti'nin başına geçeceği konuşuluyor.

İlhan Kesici DP’nin başına mı geçiyor?

Yeni partileriyle AKP’nin sağcı muhafazakar kitlesinden oy almayı planlayan Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’ın yanı sıra Türk siyasetinde yeni senaryoların da konuşulmaya başladığı öğrenildi.

Sağcı muhafazakar kitleden oy alabilmek için bambaşka bir siyasi trafik gündemi hareketlendirdi.

Meclis’te olduğu süre içinde AKP’nin ve Ali Babacan’ın ekonomik politikalarını sert şekilde eleştiren CHP Milletvekili İlhan Kesici, sağ muhafazakar camiada etkisi olan bir isim.

Siyaset Kafe’den Yekta Yatkı’nın iddiasına göre, İlhan Kesici’nin ittifakı güçlendirmek, sağcı muhazakar oyları toparlayabilmek için Gültekin Uysal’ın genel başkanlığını yaptığı Demokrat Parti’nin (DP) başına geçeceği konuşuluyor.

İlhan Kesici ismiyle DP’nin sağ oylar için yeni bir cazibe merkezi olup olmayacağı bilinmiyor.

İlhan Kesici’ye yakın çevrelere göre bugün itibariyle böyle bir gelişme söz konusu değil. Ancak önümüzdeki ay meclisin açılmasıyla DP’nin başına İlhan Kesici’nin geçmesi konusu siyaset gündemini meşgul etmeye başlayacağı tahmin ediliyor.