İlim Yaymacılar da listede… Bilal Erdoğan’ın vakıflarına AB hibesi yağdı

featured

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’a ait olan vakıflar, 6 milyon TL’nin üzerinde Avrupa Birliği hibesi aldı. Hibe alan kurumlar arasında İlim Yayma Cemiyeti ve İBB 2. Başkan Vekili Ömer Faruk Kalaycı ile bağlantılı kuruluşlar da dikkat çekiyor.

ERAY ÇELEBİ/VERYANSIN TV 

Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı’na bağlı Türkiye Ulusal Ajansı, Avrupa Birliği hibesi alan kuruluşları açıkladı. 

‘Erasmus Plus-Gençlik Programı’ kapsamında 725 proje arasından 109 proje seçilirken, dağıtılan hibelerde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın üst düzey yöneticisi olduğu vakıflar dikkat çekiyor. 

6 MİLYON TL’NİN ÜZERİNDE…

Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı(TÜRGEV) 98 bin 570, Türkiye Gençlik Vakfı(TÜGVA) 155 bin 310, Dünya Etnospor Konfederasyonu da 146 bin 612 avro hibe aldı.

Böylece yalnızca 400 bin 492 avro, bugünkü kur üzerinden 6 milyon TL’nin üzerinde hibe, Bilal Erdoğan’ın vakıflarına verildi.

İLİM YAYMACILARA DA HİBE

Hibe alan kuruluşlar arasında 173 bin 542 avro ile eski İlim Yayma Cemiyeti Genel Merkez Yüksek Müşavere Kurulu Üyesi Mahmut Göksu’nun genel başkanlığını yaptığı Yeni Dünya Vakfı da var. 

KALAYCI BAĞLANTILI DERNEĞE 171 BİN AVRO

Mazlumder üyesi, İBB Meclisi 2. Başkan Vekili Ömer Faruk Kalaycı’nın başkan yardımcısı olduğu Divan Araştırma ve Eğitim Derneği 171 bin 723 avro ile listede…

Hibe mekanizmasından 59 bin 585 avro ile ORSAM (Ortadoğu Araştırmaları Merkezi) da yararlandı.  

ÖĞRENCİ ANDI’NI IRKÇILIKLA SUÇLAMIŞTI…

Öğrenci Andı’nı ırkçılıkla suçlayan Türkiye Kardeşlik Birliği’ne de 27 bin 100 avro ile hibe desteği sağlandı.

AB HİBELERİ NASIL DAĞITILIYOR?

Aralarında Türkiye’nin de olduğu üye ve aday ülkelerin verdiği paralar ve AB’nin bütçesinden ayrılan kaynakla bir hibe havuzu oluşuyor. Ardından Avrupa Birliği söz konusu havuzdan katkı sağlayan ülkelere fon ayırıyor. Ankara’ya ayrılan kaynak, Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı’na bağlı Türkiye Ulusal Ajansı’na geliyor. Ve Ajans fonu 2 temel programla dağıtıyor: “Erasmus Plus” ve “Avrupa Dayanışma” Programları…

Erasmus Plus kendi içerisinde 5 ana başlığa (yükseköğretim, yetişkin eğitimi, mesleki eğitim, okul eğitimi ve gençlik), Avrupa Dayanışma Programı da 2 ana başlığa (gönüllük, dayanışma) bölünüyor. Böylece 7 temel başlıkta derneklere, vakıflara, kurum ve kuruluşlara hibe dağıtılıyor. Bunun için bir proje yazıp Ajans’a başvuru yapmanız gerekiyor.

Veryansın Tv daha önce Bilal Erdoğan’un üst düzey yöneticisi olduğu TÜGVA, TÜRGEV(Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı) ve World Ethnosport Confederation’nun(Dünya Etnospor Konfederasyonu) 832 bin 255 avroluk AB hibesinden yararlandığını haberleştirmişti. 

İlgili haber: TÜGVA ve TÜRGEV rotayı AB’ye kırdı… Vakıflara hibe yağdı!

“Erasmus+Yetişkin Eğitimi Programı” kapsamında 30 bin avroluk hibe de Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’na verilmişti. 

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’na 30 bin avroluk AB hibesi

İlim Yaymacılar da listede… Bilal Erdoğan’ın vakıflarına AB hibesi yağdı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

4 Yorum

 1. 1 sene önce

  400 -500 bin avro akp için çerez parası sayılır

 2. 1 sene önce

  AB nin 120 yillik cizgisi bu…

 3. 1 sene önce

  Bu işle uğraşanların elinden aldılar.. Onlar da yurtdışına göç etmek zorunda kaldı. Yiyin Aksırıncaya tıksırıncaya kadar yiyin.. İlim yayayacaklara bak..tarikatçılar sizi..

 4. 1 sene önce

  Biz boşuna proje yazıyoruz. Adamlar malı götürüyor. Bize hibe bile yok.

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!