Millet Partisi Genel Başkanı Aykut Edibali vefat etti

featured

Yeniden Milli Mücadele hareketinin lideri, Millet Partisi Genel Başkanı Aykut Edibali vefat etti.

Millet Partisi Genel Başkanı Aykut Edibali, yaklaşık 1 aydır tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Kalp yetmezliği bulunan Edibali 80 yaşındaydı.

Millet Partisi lideri Aykut Edibali yaklaşık 1 aydır kalp yetmezliği nedeniyle hastanede tedavi görüyordu. Ankara’da tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren Edibali için bugün (15 Ocak Cumartesi) öğle namazını müteakip Ankara Hacı Bayram Veli Camii’nde cenaze namazı kılınacak.

Saat 15.00’de TBMM düzenlenecek törenini ardından Aykut Edibali’nin cenazesi İstanbul’a gönderilecek. Edibali, pazar günü (16 Ocak 2022) öğle namazını müteakip İstanbul’da Marmara İlahiyat Cami’nde kılınacak cenaze namazının ardından defnedilecek.

AYKUT EDİBALİ KİMDİR?

Aykut Edibali 13 Nisan 1942 tarihinde Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini burada tamamladı. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Yeniden Milli Mücadele isimli bir siyasi hareket başlattı. Bunun yanında Yeniden Milli Mücadele, Bayrak, Pınar, Çınar, Gerçek, Çağrı gibi dergilerde de yazılar yazdı. 1984 yılında Islahatçı Demokrasi Partisi kurdu ve genel başkanlık makamına getirildi. 1991’de üçlü ittifak olarak adlandırılan Refah Partisi, Milliyetçi Çalışma Partisi ile Islahatçı Demokrasi Partisi arasında yapılan koalisyonda önemli çalışmalarda bulundu. 19. dönemde Kayseri milletvekili seçilerek Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne girdi. Öte yandan Islahatçı Demokrasi Partisi’nin ikinci olağan kongresinde Birlik Barış Partisi, Bayrak Partisi ve Millet Partisi IDP‘ye katıldı. Daha sonra partinin yeni ismi Millet Partisi olarak belirlendi. Bunun yanında başkanlık görevine de Aykut Edibali seçildi.

Millet Partisi Genel Başkanı Aykut Edibali vefat etti

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 7 ay önce

    Allah gani gani rahmet eylesin.Mekanını Cennet olsun.Milletimizin başı sağolsun

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!