İlk açıklama… Cübbeli Ahmet kaset tehdidinin ardından harekete geçti

Kamuoyunda ‘Cübbeli Ahmet’ olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, İsmailağa Cemaati’nin vefat eden lideri Mahmut Ustaosmanoğlu’nun yeğeni Saadeddin Ustaosmanoğlu'nun kaset tehdininin ardından harekete geçti.

featured

İsmailağa Cemaati’nin vefat eden lideri Mahmut Ustaosmanoğlu’nun yeğeni Saadeddin Ustaosmanoğlu, kamuoyunda ‘Cübbeli Ahmet’ olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’yü tehdit etmişti.

Ahmet Mahmut Ünlü’nün Endonezya’dan kadın misafirleri geldiğini öne süren Ustaosmanoğlu “Bunları sen mi açıklayacaksın biz mi açıklayalım?” diye sormuştu.

‘CİDDİYE ALMIYORUM’

Tehdidin ardından Odatv’ye konuşan Ünlü, kendisine yönelik bu sözleri “Ciddiye almıyorum” diyerek yanıt verdi.

Ünlü “Mahmut Efendi’nin cenazesinde mehdi oradaydı namaz kıldı. İşte efendim Mahmut Efendi tabuttan bir teveccüh etti, Tayyip Bey sessiz duruma döndü mealinde şeyler söyleyen bir kişiyi ben ciddiye almıyorum, muhattab almıyorum.” ifadelerini kullandı.

SUÇ DUYURUSU

Ünlü ayrıca İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Saadettin Ustaosmanoğlu’nun ‘tehdit’, ‘hakaret’, ‘şantaj’, ‘iftira’ ve ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama’ suçlarını işlediği öne sürüldü.

Savcılık dilekçesinde “Mezkûr paylaşım müvekkilimin maddi ve manevi huzur ve sükununu son derece şiddetli bir şekilde bozmuştur. Şüpheli tarafından sarf edilen tahkir edici, küçük düşürücü sözler hem müvekkil nezdinde ağır elem duygusuna sebep olmuş hem de dış dünyada müvekkilin saygınlığına zarar verme tehlikesi oluşturmuştur” denildi.

Öte yandan Odatv’nin haberine göre Cübbeli Ahmet’e yönelik ilk kaset iddiasını FETÖ’nün TSK imamı da olan Hamdullah Bayram Öztürk ortaya attı. Hamdullah Bayram Öztürk, Youtube kanalı üzerinden Cübbeli Ahmet’in kasetleri olduğunu söyledi. Hamdullah Bayram Öztürk’ün bu yayını sonrası Cübbeli Ahmet’e yönelik “kasetin var” paylaşımları arttı.

İlk açıklama… Cübbeli Ahmet kaset tehdidinin ardından harekete geçti

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 8 ay önce

    şu geldiğimiz noktada türkiyedeki tüm tarikatların kaseti olduğunu düşünmeye başladım yoksa kaseti olmayanı türkiyede yükseltmezler gibime geliyor.

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!