İmamoğlu, deprem toplantısına yardımcısını gönderdi

İstanbul Valiliği tarafından, gerçekleşen 5.8 büyüklüğündeki depremle ilgili gelişmelerin değerlendirildiği toplantıya İmamoğlu yardımcısını gönderdi.

İmamoğlu, deprem toplantısına yardımcısını gönderdi

Silivri merkezli 5.8 büyüklüğündeki depremin ardından bugün İstanbul Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nde Türkiye Afet Müdahale Planı Toplantısı (TAMPT) yapıldı. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın başkanlık ettiği toplantıya İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum da katıldı.

Söz konusu depremle ilgili yetkililerden bilgilerin alındığı toplantıda, olası senaryolara karşı geliştirilen tedbirler masaya yatırıldı.

Medyada geniş yer bulan toplantıda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun olmaması dikkatlerden kaçmadı.
Bu karenin ardından, sosyal medyada ‘Ekrem İmamoğlu toplantıya davet edilmedi’ iddiası ortaya atıldı.

Cumhuriyet gazetesi İmamoğlu’nun toplantıya çağrılmadığını iddia etti.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

İstanbul Valiliği, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) Toplantısına davet edilmediği iddialarının gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Valilikten yapılan açıklamada, İstanbul’da dün meydana gelen deprem sonrasında Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın başkanlığında bütün kurumların en üst düzeydeki temsilcilerinin iştirakleriyle bir değerlendirme toplantısı yapıldığı anımsatıldı.

Yapılan bu toplantı sonrasında gece boyunca sürecek Afet Acil Durum Yönetim Merkezi faaliyetlerinin, sabah 10.00’da İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünün Hasdal Yerleşkesinde tekrar değerlendirilmesinin kararlaştırıldığı, bugünkü toplantı için tüm katılımcıların bizzat orada bilgilendirildiği ve davet edildiği belirtildi.