İmamoğlu Elazığ dönüşü nereye gitti?

Elazığ'da deprem bölgesini ziyaret eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu dönüşte ailesiyle birlikte Palandöken'e tatile gitti.

İmamoğlu Elazığ dönüşü nereye gitti?

VERYANSIN TV

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Elazığ’da meydana gelen depremin ardından bölgeye gitmişti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “İstanbul Belediye Başkanımız, gönderdiği yardımların halka ulaşıp ulaşmadığını gözlemlemek üzere deprem bölgesine gitti” ifadelerini kullanmıştı.

İmamoğlu’nun Elazığ’ın ardından Tunceli’ye geçmişti.

Kendisini “Dersim” Belediye Başkanı ilan eden ve göreve geldikten sonra ilk işi “Dersim Belediyesi tabelası astırmak olan Mehmet Maçoğlu, “Başkanın bugünkü ziyareti bizi onurlandırdı. İBB’yle diyalog içerisindeyiz. Birçok belediyeyle diyaloglarımız sürüyor. Bu anlamıyla önümüzdeki dönem bir daha bu şehre geldiğinizde daha kapsamlı bir programla bir araya geleceğiz.” dedi.

İmamoğlu ise “Tunceli, bizim için çok özel bir şehir hem doğasıyla hem insanıyla. Hem de açıkçası Genel Başkan’ımızın memleketi burası. Dolayısıyla özel bir hassasiyetimiz var. Bütün belediyelerimizin, bütün yerel hizmetlerin iyi olmasını arzu ederiz. O bakımdan Tunceli sınırlarına özel bir ilgi gösteriyoruz. Göstereceğiz de tüm ilçelerimize, şehrimize. Size de başarılar diliyoruz. Özgün bir tarzınız var. Daha önce, Beylikdüzü’nde de beraber olduk. İnşallah Tunceli’ye güzel hizmetler sunarsınız. Biz de yanınızdayız. İstanbul, bütün Türkiye’ye el uzatmak mecburiyetinde olan bir şehirdir; doğusu-batısı, kuzeyi-güneyi fark etmez. Her yörede bir izi olmalı.” dedi.

İmamoğlu’nun sonraki durağı ise Erzurum oldu.

Sosyal medyaya yansıyan fotoğraflara göre İBB Başkanı eşi Dilek İmamoğlu ile birlikte Palandöken’de tatil yaptı.

Amatör Sporcu Çağrı Paçin ve Yoga Hocası Kübra Açıl’ın sosyal medya hesaplarından paylaştığı fotoğraflarda İmamoğlu’nun Palandöken’de olduğu öğrenildi. Çağrı Paçin “Gerçek savaşçılar görünce yanaşmadan duramıyor insan.” cümleleriyle duyurdu.

Kübra Açıl ise karşılaşma hakkında “Erzurum’da Tesadüfün böylesi” mesajını paylaştı.

FOTOĞRAFLARINI PAYLAŞTI

İBB Başkanı İmamoğlu daha sonra sosyal medya hesabından Erzurum’da olduğunu bildirdi ve tatilinden fotoğraflar paylaştı. İmamoğlu paylaşımında, “Yarıyıl tatili nedeniyle çocuklarım ve eşim ile birlikte dünya güzeli Erzurum’u hissetmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Ülkemizin her köşesi başka bir değer, başka bir cennet. Türkiye kavganın değil sevginin merkezi olmalı” ifadelerini kullandı.