İmamoğlu ile Rihanna aynı listedi! Amerikan dergisi ‘Top 50’ye aldı…

ABD merkezli Bloomberg, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu 'The Bloomberg 50' listesine aldı.

İmamoğlu ile Rihanna aynı listedi! Amerikan dergisi ‘Top 50’ye aldı…

The Bloomberg 50 listesi, “finanstan modaya, teknolojiden ticarete 2019 yılını tanımlayan” isimlerden oluşuyor.

Listede Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Arden, iklim aktivisti Greta Thunberg ve Barbadoslu ünlü şarkıcı/girişimci Rihanna gibi 2019’a damga vuran isimler yer aldı.

Bloomberg’de İBB Başkanı’na dair şu ifadelere yer verildi:

“Erdoğan’ın partisi, Mart’taki seçimlerde hali hazırda Türkiye’nin başkenti Ankara’yı ve diğer büyük şehirleri kaybetmişti ve enflasyon, işsizlik ile çakılan lira büyük bir zarara sebep oluyordu. Ancak o, İmamoğlu’nun 14 bin oy farkla kazanmasının ardından seçmen dolandırıcılığı yapıldığı feryadında bulunarak İstanbul’daki yenilgiyi kabul etmeyi reddetti. Türkiye’nin seçim konusundaki en yetkili organı tartışmalı bir şekilde seçimi yenilemeye karar verdiğinde, İmamoğlu zaferi getiren farkı 800 bin oya çıkardı.

Cumhurbaşkanı’nın kentteki aleyhtarları, Erdoğan’ın 16 yıl önce Türkiye’nin lideri olmasından bu yana ilk büyük politik kazançlarını kutlamak için indifa ediyorlardı. Ününü, politik kanatların tamamıyla çalışabilen biri olmak üzerine kuran İmamoğlu, seçim sloganı “Her şey çok güzel olacak”la birlik mesajını iletti. Aynı zamanda israf ve borçla da mücadele edeceğinin sözünü verdi… Eğer İmamoğlu iyi bir iş yaparsa, Cumhurbaşkanı’nın 2023 için karşısında bir rakip olabilir: Belediye başkanlığı, Erdoğan’ın kendi ulusal siyasi kariyeri için de bir sıçrama tahtası olmuştu.”