‘İmamoğlu kendi medyasını kuruyor’ iddiası… Adı geçen gazeteci ne dedi?

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun kendi medyasını kurmak için harekete geçtiği iddia edildi.

‘İmamoğlu kendi medyasını kuruyor’ iddiası… Adı geçen gazeteci ne dedi?

MedyaTava’nın iddiasına göre Büyükşehir’in İBB TV, İBB Haber gibi hesap ve kapalı devre yayınlarıyla bu çalışmaların ilk adımını atan Ekrem İmamoğlu’nun eski bir medya çalışanı olan sözcüsü Murat Ongun’la bu mecrayı büyütmeyi planladığı aktarıldı.

Habere göre Ekrem İmamoğlu’nun kuracağı kanalın başına ise çok tecrübeli bir televizyoncunun oturacağı iddia edildi. O ismin Nuri Çolakoğlu olduğu öne sürüldü.

Çolakoğlu ise iddiaların ardından yaptığı açıklamada kendisine bir teklif geldiğini doğruladı ancak

‘İMAMOĞLU İLE İLGİSİ YOK’

Adımla ilgili olarak söylenen güzel sözlere teşekkür etmekle birlikte sözü edilen TV kanalının, benim bildiğim kadarı ile, İBB Sayın Ekrem İmamoğlu ile bir ilgisi bulunmamaktadır” dedi.

Çolakoğlu açıklamalarında şunları söyledi:

Bugünkü medya ortamında tarafsız, bütün taraflara eşit mesafede duracak bir haber kanalı ihtiyaç olduğu noktasından hareketle tanıdığım bir işadamı bu ihtiyacı karşılamak üzere bir arayış içinde olduklarını belirterek, böyle bir projede danışmanlık görevini üstlenip üstlenmeyeceğimi sordu. Geçmiş deneyimlerinden hareketle bütün Türk toplumuna hizmet edecek böyle bir kanal konusunda kendileri ile görüşmeler yapmaktayım. Ama başta da belirtildiği gibi bu girişimin Sayın İmamoğlu ile hiçbir ilişkisi bulunmamaktadır.”