İmamoğlu kendini ’94 model’ Erdoğan’a benzetti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, koltuğa oturduktan sonra yaptığı açıklamada, kendisini Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a benzetti. İmamoğlu, 'Sayın Cumhurbaşkanı 1994’te İstanbul Büyükşehir Başkanı olduğunda ne kadar sembolikse, ben de en az onun kadar semboliğim' dedi.

İmamoğlu kendini ’94 model’ Erdoğan’a benzetti

Youtube’da yayın yapan 140journos ekibi, Ekrem İmamoğlu’nu başkanlığa taşıyan süreçle ilgili bir belgesel yayınladı Geçen hafta yayınlanan belgeselde, dikkat çeken bazı ayrıntılar yer aldı.

“Kesinlikle bir şeyler oldu” başlığını taşıyan belgeselde görüşlerine yer verilen İmamoğlu Atatürk posterinden, CHP’nin başına geçip geçmeyeceğine dair önemli mesajlar verdi.

‘CHP AMAÇ DEĞİL ARAÇ’

Atatürk’ün “halkı dinlerken” çekilmiş fotoğrafını yorumlayan İmamoğlu, kendisinin herkesi Atatürk’ün dinlediği gibi dinlediğini söyledi. İmamoğlu’nun belgeselde “CHP’nin başına mı geçecek” iddialarına da yanıt verdi. İmamoğlu, “Parti benim için hizmete dair bir araçtır, asla amaç değildir. … Yani İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olmak zaten aslında biraz daha ulusal bir platforma oturmanız anlamına geliyor” dedi.

ÖZKAN: İMAMOĞLU KAHRAMAN VE EFSANE

Belgeselde konuşan diğer isimler de dikkat çekti. Belgeselde sadece 4 isim öne çıkarılmış: Canan Kaftancıoğlu, Necati Özkan, Buğra Kavuncu ve Murat Ongun.

Belgeselde İmamoğlu’nun kahraman ve daha sonra efsane olduğundan bahsediliyor. Aynı şekilde bu yaşanan zaferin, 5-10 yıl sonra büyük bir değişime neden olacağı vurgulanıyor.

Seçim sürecinde Siyasal İletişim Danışmanı olan Necati Özkan İmamoğlu’nun kahraman ve efsane olduğunu söylüyor. Özkan’ın daha önce FETÖ gazetelerinde boy gösterdiği biliniyor. Zaman gazetesini savunan sözler sarfettiği bilinen Özkan’ın FETÖ kumpaslarını da olumlayan cümleleri bulunuyor.

KAVUNCU: BU BİR DEĞİŞİMİN BAŞLANGICI

FETÖ’den tutuklu Enver Altaylı’nın yeğeni Buğra Kavuncu da belgeselde konuşmacılar arasında. Kavuncu, “Bakın bunu biz 5 yıl sonra, 7 yıl sonra, 10 yıl sonra geriye dönüp baktığımızda 23 Haziran’ın önemini bir kez daha anlayacağız, çünkü bu bir değişimin de başlangıcı” ifadelerini kullanıyor.

VeryansınTv.com