İmamoğlu: Saksılara suç bulmak değil de saksıları çalıştırmak lazım

6 kişinin hayatını kaybettiği 81 kişinin yaralandığı terör saldırısının ardından İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstiklal Caddesi'nde esnafı ziyaret etti. İstiklal'e İBB tarafından konulan saksılar ve banklar eleştiri konusu olmuş ve sabaha karşı kaldırılmıştı. İmamoğlu burada yaptığı açıklamada, "Bir arada, ortak bir tavırla saksılara göz koymak değil de saksılara suç bulmak değil de saksıları bir arada çalıştırmak lazım" dedi.

featured

İstiklal Caddesi’nde dün yaşanan patlamanın ardından bazı yaralılar Taksim İlk Yardım Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu bugün saat 10.00 sıralarında hastaneye gelerek yaralıları ziyaret etti. İmamoğlu, doktorlardan yaralılar hakkında bilgi aldıktan sonra durumu iyi olan hastalarla sohbet etti. Yaralıları ziyaretinin ardından açıklama yapan İmamoğlu patlamada yaralananlara geçmiş olsun dileyerek “Hepimizi çok üzen bir terör saldırısıyla karşı karşıyayız. Elbette terörü kınıyoruz. Allah memleketimizi ve insanlarımızı terörden korusun. Dün İstiklal Caddesi’nde can kayıpları yaşadık, onların yasını tutuyoruz. Terör saldırısında canını kaybeden kim olursa olsun bizim canlarımız. Hastanede ziyarette bulunduk. Durumları iyi olan yaralılarımız var. Diğer hastanelerdeki yaralılarımızla ilgili süreç iyi işliyor. İstanbul’da teröre karşı bu şehrin ve ülkemizin barışı ve huzuru için kol kola olacak 16 milyon insanımız var. Birazdan İstiklal Caddesi’ne gideceğim ve orada esnafımıza ‘hayırlı işler’ dileyeceğim. Bu acıları yaşarken hayatın devam ettiğini ve barışa, terörizme dönük dimdik ayakta durduğumuzu kol kola olduğumuzu orda esnafımızı ziyaret ederek göstereceğim” dedi.

İMAMOĞLU İSTİKLAL CADDESİ’NDE…

İmamoğlu İstiklal Caddesi’nde esnaf ziyaretlerinde bulundu. Burada yaptığı açıklamada İmamoğlu, beton saksıların bankların sökülmesiyle ilgili de konuştu.

İBB Başkanı, “Bir arada ortak bir tavırla saksılara göz koymak değil de saksılara suç bulmak değil de, saksıları bir arada çalıştırmak lazım” dedi. İmamoğlu açıklamasının devamında, “Açıkçası şu anda bu bir konu mudur? Konuşulmalı mıdır? Çok üzücü. Biz bu günlerde bir arada olmalıyız. Ama kalkıp da bir saksıya kusur bulma kafası, doğru bir kafa değil. Yani akşam buna müdahale etmek, ilk işmiş gibi buna bakmak doğru bir kafa değil. Bir arada, ortak bir tavırla saksılara göz koymak değil de saksılara suç bulmak değil de saksıları çalıştırmak lazım” ifadelerine yer verdi.

İmamoğlu: Saksılara suç bulmak değil de saksıları çalıştırmak lazım

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

 1. 3 ay önce

  Bu adamın Türkçesi çok bozuk.

  Bu adamın akademik, ilmi, profesyonel bir altyapısı yok.

  İfadelere bakın: “Ama kalkıp da bir saksıya kusur bulma kafası, doğru bir kafa değil.” Bir devlet yetkilisi, koskoca İstanbul’un belediye reisi böyle konuşmaz. “Bu neyin kafası”, “doğru bir kafa değil” gibi argo tabirler kullanmaz.

  Bu adamı kim bulup aday gösterdi? Koca CHP’de başka aday mı yoktu? O günlerde zaten ibre muhalefetten yanaydı; Yıldırım’ın karşısında çoğu makul aday kazanırdı.

 2. 3 ay önce

  saksı değil oturma bankı.
  o banklar daha önce yoktu.
  hala siyaset yapıyor.
  istediğiniz terör uzmanına sorun.
  istiklal caddesine oturma bankı koymak güvenlik zaafiyeti oluşturur.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!