İmamoğlu ve Akşener’i güldüren Davutoğlu haberi

Ekrem İmamoğlu'nun İYİ Parti'nin düzenlediği Kanal İstanbul panelinde Meral Akşener ve eşi Dilek İmamoğlu ile birlikte gülerek okuduğu haber Ahmet Davutoğlu'nun bir açıklaması ile ilgiliydi...

İmamoğlu ve Akşener’i güldüren Davutoğlu haberi

İYİ Parti’nin bugün İstanbul’da Genel Başkan Meral Akşener’in katılımıyla İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlediği “Kanal İstanbul Projesi Ve Ardındaki Gerçekler” paneline İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da eşi Dilek İmamoğlu’yla birlikte geldi.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcıları, CHP Genel Başkan Yardımcıları ve Milletvekilleri, İBB Genel Müdürleri, İBB Genel Sekreter Yardımcıları, akademisyenler ve İstanbulluların katıldığı paneli  İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ahat Andican yönetti. İmamoğlu ile birlikte Prof. Dr. Cemal Saydam ve Faruk Loğoğlu da panelist olarak konuşma yaptı.

Ancak panel başlamadan önce İmamoğlu ve Akşener’in yan yana oturdukları sırada İstanbul’da yayınlanan bir yerel gazeteye birlikte bakarak gülmeleri dikkat çekti. İki siyasetçiyi ve Dilek İmamoğlu’nu gülümseten haber ise bir süre önce Gelecek Partisi’ni kurarak siyasete geri dönen Ahmet Davutoğlu’nun bir açıklaması ile ilgiliydi.

Kent Yaşam isimli İstanbul gazetesinin arka sayfasında yer alan haberde, Davutoğlu’nun partisinin İstanbul İl Başkanlığı’na atanan İsa Mesih Şahin’e mazbatasını verirken yaptığı esprili açıklama yer alıyordu. Davutoğlu bu açıklamasında, “İstanbul’u genç bir arkadaşımıza, 37 yaşında  İsa Mesih Şahin kardeşime emanet ettik. İstişareler neticesinde böyle bir karar aldık. İsa Mesih zuhur etti” demişti. Akşener’i ve İmamoğlu ailesi açıklamayı okuyup espriye birlikte güldüler. (Duvar)