İmamoğlu’na canlı yayında bunu sordu: PKK ile işbirliği içindeki Demirtaş’ı neden destekliyorsunuz?

İBB Başkanı İmamoğlu, soru karşısında 'yargısız infaz yaptınız' diyerek, HDP'li seçmenlerin terörist ilan edildiğini öne sürdü.

İmamoğlu’na canlı yayında bunu sordu: PKK ile işbirliği içindeki Demirtaş’ı neden destekliyorsunuz?

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun YouTube kanalı için hazırlanan “Zor Sor” programının bu haftaki konuğu, “Gezegen Mehmet” olarak tanınan radyo programcısı Mehmet Akbay’dı.

YouTube’de yayınlanan programda Gezegen Mehmet, Demirtaş’a sahip çıkan sözlerini hatırlatarak İmamoğlu’na “Selahattin Demirtaş, HDP’nin eşbaşkanı. HDP de PKK ile işbirliği içinde. Sizin için bir çelişki değil mi?” diye sordu.

İmamoğlu, HDP’li Selahattin Demirtaş’ın tutuklu bulunmasını tasvip etmediğini belirterek “Bence siz yargısız infaz yaptınız. Şu anda on binlerce yüz binlerce HDP’li vatandaşı terörist ilan ettiniz. Bu şehrin ve bu ülkenin milyonlarca HDP’li vatandaşının hiç kimsenin terörist ilan etmesine hakkı yok. Demirtaş içeride yatıyorsa suçunu açıklasınlar sonucunu bildirsinler. Böyle bir tutuklama olmaz. Terör örgütlerine yakın olmayız. HDP Türkiye’nin siyasi partisi” şeklinde yanıt verdi.