İmamoğlu'ndan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan yorumu: Kabul etmiyorum!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, kentteki yabancıların faturalarını 10 kat pahalı yapacaklarını söyleyen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'la ilgili 'O tür söylemleri kabul etmiyorum' dedi.

İmamoğlu'ndan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan yorumu: Kabul etmiyorum!

DW Türkçe'nin sorularını yanıtlayan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Kaç milyon insana hizmet veriyoruz? Ulaşımla ilgili 15 milyon küsür, artı yolcusu, artı turisti diyoruz ama diğer rakamlara baktığınızda iki milyona doğru giden sığınmacı, mülteci ya da vatandaş olmuş olanlar gibi bazı yeni sayıları üstüne koyduğunuzda biz belki 18-19 milyona hizmet ediyoruz" diye konuştu.

DEMOGRAFİNİN TÜMDEN DEĞİŞİMİ...

"Türkiye’de ne yazık ki durdurulamayan bir akım var. 5-6 milyon rakamlarına doğru gittiği tahmin edilen bir süreç var" diyen İmamoğlu, "Bu artık demografinin tümden değişimine giden bir altlık oluşturuyor. Bütün bunların temelden ele alınacağı bir dönemi oturup konuşmak zorundayız" düşüncesini dile getirdi.

İmamoğlu, kentteki yabancıların faturalarını 10 kat pahalı yapacaklarını söyleyen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'la ilgili "O tür söylemleri kabul etmiyorum" dedi.

KANAL İSTANBUL'A ÖMÜRLERİ YETMEYECEK

Kanalın başlayacağı öngörülen güzergahı ziyaret eden İmamoğlu, vatandaşların bu proje konusunda biliçlendiğine dikkat çekerek, Kanal İstanbul'a yönelik eleştirilerini tekrarladı ve "Kanal İstanbul olmayacak çünkü iktidarın ömrü buna yetmeyecek" dedi.