İmamoğlu'ndan Buğra Kavuncu hakkında ilk açıklama.... Görüştüler mi?

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ümit Özdağ'ın, "FETÖ'cü" dediği İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu ile görüştüğünü açıkladı. İmamoğlu, "Böyle iyi insanlar bazen iftiraya uğrarlar" dedi.

İmamoğlu'ndan Buğra Kavuncu hakkında ilk açıklama.... Görüştüler mi?

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'yu FETÖ'cülükle suçlayan, uyarmasına rağmen Meral Akşener'in Kavuncu'dan vazgeçmesiğini söyleyen Ümit Özdağ, Kavuncu'nun FETÖ faaliyetleri nedeniyle kapatılan Kazakistan Türk İşadamları Derneği'nin başkan yardımcısı olduğunu duyurmuştu. Kavuncu, Özdağ'ın iftira attığını söyleyerek hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

İYİ Parti Milletvekili Ümit Özdağ'ın canlı yayındaki çıkışı siyasetin de gündemini belirledi. Kavuncu'nun İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile yakın çalışma içinde olduğu biliniyordu.

Medyascope TV’de Ruşen Çakır’ın programına katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Buğra Kavuncu ile ilgili bir soruyu yanıtladı.

“Buğra başkanımızla konuştum” diyen İmamoğlu şu ifadeleri kullandı:

“Benim gerçekten yol arkadaşı olmaktan gurur duyduğum, tanımaktan da keyif aldığım, farklı siyasi partilerde olsak da gerçekten dünyaya ve ülkemize aynı pencereden büyük oranda bakabildiğim bir insanla tanışmış olmanın büyük keyfini yaşadım. Hatta İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener’e bana böyle bir siyasi yoldaş verdikleri için teşekkür bile ettim birkaç kez. Böyle iyi insanlar bazen iftiraya uğrarlar. Siyasette bu var. İnanın ben uğradığım iftira sayısını unuttum. Nelere benzetilmedim ki? Bunu dönem dönem kendi partimden insanlardan da yaşadım farklı zaman dilimlerinde. Onun için Buğra beye hiç üzülmemesini söyledim. Zaten ‘Hiç üzülmedim, kendimi biliyorum’ dedi. Çok düzgün, karakterli bir siyaset yapma anlayışı olan bir dostumuz. Hukuki mücadelesini vereceği konusunda kararlılık gösteriyor. Allah herkesi iftiradan korusun."