İmamoğlu’ndan şaibeli atama

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu İstanbul'u beraber yöneteceği ekip arkadaşlarını kamuoyuna tanıttı. İmamoğlu'nun yaptığı atamalarda özellikle İstanbul Bilişim ve Akıllı Kent Teknolojileri A.Ş. (İSBAK A.Ş.)’ye Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü olarak atadığı Bahaddin Yetkin tepkilere yol açtı.

İmamoğlu’ndan şaibeli atama

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu 5 yıl boyunca İstanbul’u beraber yöneteceği yol arkadaşlarını kamuoyuna tanıttı. Yol arkadaşlarından biri büyük tepkilere yol açtı. Bu isim İSBAK A.Ş.’ye Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü olarak atadığı Bahaddin Yetkin. Bahaddin Yetkin’in özellikle sosyal medya hesaplarından paylaşmış olduğu mesajlar ve geçmişte kimlerle ortaklıklar kurduğu büyük eleştirilere sebep oldu.

AKP Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba’nın belediye başkanlığı döneminde Şanlıurfa Belediyesi Bilgi İşlem Müdürü olan M. Bahaddin Yetkin’in 2011 seçimlerinde de AKP’den Şanlıurfa Milletvekilliği için aday adayı olduğu öğrenildi.

Yetkin,  2004-2007 yılları arasında Şanlıurfa Genç MÜSİAD Yürütme kurulu üyeliği ve Teşkilatlanmadan sorumlu Başkan yardımcılığı yaptığını ve 2005-2006 yılları arasında da AKP Şanlıurfa Gençlik Kolları Başkan Yardımcılığı görevinde bulunduğunu ifade ederek, “Şu andan itibaren AK PARTİ Şanlıurfa Milletvekili aday adayı olduğumu saygıdeğer milletimin önünde ilan ediyorum” şeklinde açıklamada bulunmuştu.

Yetkin’in ASİS elektronik adlı bir şirketi de bulunuyor. Şirket özellikle AKP belediyelerden aldığı ihalelerle anılıyor. Alınan bilgilere göre şirketin ortaklarından biri de kamuoyunda ”ŞEMS” lakabıyla bilinen ve hükümetten her türlü desteği alan Ethem Sancak.

Yetkin’in sosyal medya hesaplarından paylaştığı ve büyük tepki çeken paylaşımları: