'İmamoğlu'nun reklamcısı'ndan o yazara 1 milyonluk dava

Murat Kapki'nin Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ödül almak için 2 milyon lira verdiğini öne süren ve Kapki'nin kardeşinin FETÖ okullarında müdürlük yaptığını iddia eden Fuat Uğur hakkında 1 milyon liralık dava açıldı.

'İmamoğlu'nun reklamcısı'ndan o yazara 1 milyonluk dava

Kamuoyunda "İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun reklamcısı" olarak bilinen Murat Kapki, Türkiye gazetesi yazarı Fuat Uğur hakkında 1 milyon liralık dava açtı.

"Duyan arkadaşlarımın ağzından 'Yuh' ya da 'Çüş' gibi nidalar çıktı" diyen Uğur, "Önce mail göndererek tehdit etti “Yaptıkların yanına kâr kalmayacak” diye, şimdi de kardeşi Ferhat Kapki’nin Amerika’daki FETÖ okullarında müdürlük yaptığını yazdığım için bana tam 1 milyon liralık dava açmış" ifadelerini kullandı.

Uğur, "Kamusal alanda (İBB) tartışmalı bir ihale alan, hakkında İçişleri Bakanlığı’nca soruşturma açılmış, şirketinde müfettişlerin inceleme yaptığı, İBB meclisinde bu “kazanılmış” ihale hakkında gensoru verildiği bilinen BVA Advertcity adlı şirketin ortağı Murat Kapki, kamu adına bu olaya mercek tutmamı, 1 milyon liralık tazminat davasıyla cezalandırmak ve beni korkutup yıldırarak susturmak istiyor" ifadelerini kullandı.

ŞEBNEM BURSALI İLE PAPAZ OLDU

Uğur daha önce Kapki'nin Radyo ve Televizyon Gazetecileri Derneği (RTGD)’nin sponsorlar listesine sızıp Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın elinden plaket aldığını yazınca, Dernek Başkanı Sabah yazarı Şebnem Bursalı ile papaz olmuştu.

Kapki'nin sponsor olmak için 2 milyon lira ödediğini iddia eden Uğur'u Şebnem Bursalı yalanlamıştı. Hürriyet gazetesinin eski ombudsmanı Faruk Bildirici bu rakamın derneğin resmî kayıtlarında 250 bin lira olarak göründüğünü duyurmuştu.