İnce’den MHP’li Semih Yalçın’a: Zeka kırıntısı var mı diye bakarım

CHP’li Muharrem İnce’nin Türk Tabipler Birliği’nin kapatılmasını isteyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye yönelik eleştirileri ile başlayan polemik sürüyor. MHP’li Semih Yalçın’ın “Bin günlük siyasetiniz hangi karanlık mahfillerinin ipoteği altında?" sözlerine yanıt veren İnce, “Siyasi tartışmaların içerisinde mizah var mı, bir zeka kırıntısı var mı diye bakarım. “ dedi.

İnce’den MHP’li Semih Yalçın’a: Zeka kırıntısı var mı diye bakarım

VERYANSIN TV


CHP'li Muharrem İnce, Türk Tabipleri Birliği’nin kapatılmasına yönelik çağrı yapan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye ‘Memleket Hareketi' gezileri kapsamında gittiği Artvin’de tepki göstermişti. 

İnce, “Sayın Bahçeli, doktorlar bu memleketin akıllı evlatlarıdır. Memleketin akıllı evlatlarının üzerinden elini çek. Onlar biz ölmeyelim diye ölüyorlar” demişti. 

İnce’nin açıklamalarını da MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın “Bin günlük siyasetiniz hangi karanlık mahfillerinin ipoteği altında?" sözleriyle eleştirmişti. 

"MİZAH VE ZEKA OLMALIDIR"

Yalçın’ın sözlerinde İnce’den yanıt geldi. “Memleket Hareketi” gezileri kapsamında Amasya’da temaslarda bulunan İnce “Siyasi tartışmaların içerisinde mizah var mı, bir zeka kırıntısı var mı diye bakarım. Bir siyasetçi, başka bir siyasetçiyi taşı gediğine oturtmalıdır. İçinde şaka, mizah ve zeka olmalıdır, onu köşeye sıkıştırmalıdır, gülümsetmelidir. Bunlar varsa siyaseten cevap veririm, bunlar da akıllı siyasettir. Yoksa kaba sözler, artık eski model siyasetçilerin işidir. Kaba ve çirkin sözlere cevap vermeye gerek duymuyorum. Zeka ve mizahı kullanarak, taşı gediğine oturtacak şekilde, karşıdakini sarsacak şekilde, onu düşündürtecek şekilde bir açıklama olursa cevap veririm. Kaba sözler benim işim değil” diye konuştu.