İngiltere’de polis fotoğraf çekenleri durdurmak için gölü siyaha boyadı

İngiltere’de son 24 saatte koronavirüs (Covid-19) nedeniyle 209 kişi hayatını kaybetti. Ülkede ölü sayısı 1228’e yükseldi.İngiltere'de polis, sosyal medya hesapları için fotoğraf çekmeye gelen kişileri durdurmak için bir kasabadaki 'mavi gölü' siyah boya ile doldurdu.

İngiltere’de polis fotoğraf çekenleri durdurmak için gölü siyaha boyadı

Koronavirüs İngiltere’de yayılmaya devam ediyor. Bir günde virüs nedeniyle 209 kişi daha hayatını kaybetti ve ölü sayısı 1228’e çıktı. Öte yandan, virüs tespit edilenlerin sayısının da 19 bin 522’ye ulaştığı bildirildi.

Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin bini geçmesi üzerine insanlara evde kal çağrısı yapılan İngiltere’nin Derbyshire bölgesinde polis, birçok kişinin karantina kurallarını ihlal ettiğine dair ihbar aldı. Bunun üzerine ekipler, her yıl yüz binlerce turist çeken ve ülkenin Harpur Hill kasabasında bulunan ‘mavi gölü’, ‘selfie’ çekmeye gelenleri durdurmak için siyah boya ile doldurdu.

‘HÜKUMETİN MEVCUT TALİMATINA AYKIRI’

Polis olayla ilgili yaptığı açıklamada, insanların ‘mavi gölü’ ziyaret ettiklerine dair ihbar aldıklarını belirterek, “Fotoğraf çekmek için (mavi gölün) güzel bir yer olduğu konusunda şüphe yok. Ancak, bu yer tehlikelidir ve bu şekildeki toplanmalar hükumetin mevcut talimatlarına aykırıdır. Bunu göz önünde bulundurarak göle gittik ve gölün daha az çekici görünmesini sağlamak için su boyası kullandık” ifadelerini kullandı.