Instagram'dan çok konuşulan özelliği için yeni hamle

Popüler sosyal medya uygulaması Instagram, geçtiğimiz haftalarda tüm kullanıcılara açtığı bağlantı çıkartmasını güncellendi. Buna göre kullanıcılar artık çıkartmanın üzerinde gözükecek olan metni değiştirebilecekler.

Instagram'dan çok konuşulan özelliği için yeni hamle

Instagram, 10 bin ve üzeri takipçi veya mavi tik rozetine sahip olanların kullanabildiği ‘Yukarı Kaydır’ özelliğini Ağustos ayında kaldırmıştı. Platform, hikayeye link ekleme desteğinden ise vazgeçmedi. Yukarı kaydır yerine bağlantı çıkartması getiren sosyal medya platformu, şart gözetmeksizin tüm kullanıcıların harici bir bağlantıya yönlendirme yapmalarına olanak sağladı.

ShiftDelete'in haberine göre, bağlantı çıkartması ile Instagram hikayenize link eklendiğinde varsayılan olarak etiket metni sitenin alan adıyla aynı oluyordu. Instagram link ekleme özelliğine çıkartma metnini özelleştirme işlevi getirdi. Yeni güncellemeyle bağlantı çıkartmasına ‘etiket metnini özelleştir’ seçeneği geldi. Artık hangi linki eklenirse eklensin, çıkartma üzerinde alan adı yerine istenilen metin gösterilebilecek.