İntihar mektubu bırakıp kaybolan polis memurundan haber var

Emniyet Genel Müdürlüğü, Gaziantep'te mobinge uğradığını anlattığı intihar mektubu bırakarak ortadan kaybolan polis memuruna ulaşıldığını açıkladı.

İntihar mektubu bırakıp kaybolan polis memurundan haber var

Emniyet Genel Müdürlüğü yazılı açıklama yaparak Gaziantep'te intihar mektubu bırakarak ortadan kaybolan polise ulaşıldığını ve psikolojik destek verildiğini açıkladı.

CHP'li Murat Bakan 18 Haziran akşamı, Gaziantep'te görevli polis M.A.'nın yazdığı intihar mektubunu sosyal medya hesabından yayınlayarak yetkililere harekete geçme çağrısında bulundu. Üstü tarafından darp edildiği ileri saürülen M.A. mobinge maruz kaldığını anlattığı mektubunda şu ifadelere yer verdi: 

- Canım ailem, vefakar anam, asker babam, canım kardeşim… Biliyorsunuz ki Peygamber ocağında darp edildim, küfür, tehdit ve hakarete maruz kaldım. Adalet kapısını yüzüme kapattılar, sürgüne gönderildim.

- Ama din kültürü öğretmenliğini bırakıp, baba mesleğini seçtiğim gün bana oğlum, ‘gitme' demesinde ben senin gönlünü edip ikna edip gitmiştim polisliğe. Sen haklıydın ana her şeyimi söküp aldılar.

- Canım anam sakın hiç üzülmeyesin, ağlamayasın. Senin oğlun vatanına ve milletine asla ihanet etmedi. Alnınız açık, başınız dik olsun. Tarafıma yapılan onca baskı, zulüm, mobbing ve psikolojik işkenceden sonra dayanamayıp hayatıma son veriyorum.

Murat Bakan şu bilgileri de aktardı: 

HABERİNİZ VAR MI SÜLEYMAN SOYLU?

Bu notun polis M.A.'ya ait olduğu iddia ediliyor ve kendisinden haber alınamıyor. Nizip İlçe Emniyet Müdürü ile konuştuk. Söylediğine göre; kendileri de M.A.'ya ulaşamıyor, bu iddiayı doğrulayamıyor ya da yanlışlayamıyor. Haberiniz var mı Süleyman Soylu? Polis M.A. 26 Kasım 2020’de gece saat 04.50'de, Ankara'da Kahramankazan Gimat Şehit Muhammet Uz polis merkezinde nöbetteydi.

İKİ GÜN İŞ GÖREMEZ RAPORU ALDI

Kapıya gelen sivil araçtaki kişilere kimlik sormuştu. Araçtan inen il emniyet müdür yardımcısı olduğu söylenen kişi sinkaflı küfürler ederek M.A.'yı darp etmişti. M.A. vücudunda oluşan ağrılar sebebiyle hastaneye giderek darp ve cebir ve alkol raporu almış, doktor kanaatiyle 2 gün iş göremez raporu verilmişti.

'KORKUDAN ŞİKAYETTEN VAZGEÇTİ'

M.A., baskıdan, mobbingden ve sürgünden korktuğu için şikayetten vazgeçtiğini ve raporlarını işleme koymadığını belirtmişti. Ancak 2 ay sonra, hakkında idari soruşturma açılmıştı. Kıyafetinin pejmürde olduğu, kendinin ve görevli personellerin güvenliğini zaafa uğratacak şekilde duyarsız görev yaptığı, meslek etiği ve usule uygun şekilde uyarıldığında ise alt üst ilişkisine uygun olmayan şekilde tavır ve davranışlar sergilediği iddia edilmişti.

DAVA TALEBİ REDDEDİLDİ

M.A., il emniyet müdür yardımcısı hakkında kasten yaralama, tehdit, hakaret ve iftira suçlarından kamu davası açılması talebinde bulunmuştu. Fakat, tanık ifadesi, kamera kayıtları ve darp raporları olmasına rağmen kovuşturmaya yer olmadığına karar verilmişti. Tüm bunlar olurken de polis memuru Muhammed Arslan'ın Gaziantep'e tayini çıktı. Bu not Muhammed Arslan’a mı ait? Muhammed Arslan nerede? Hayatta mı? Neredesiniz Süleyman Soylu, Emniyet Genel Müdürlüğü?

EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ AÇIKLAMA YAPTI: BULDUK

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "Bazı sosyal medya platformlarında yer alan "Gaziantep’te görev yapan bir polis memurunun, arkasında bir mektup bırakarak ortadan kaybolduğu" yönündeki iddialara ilişkin açıklama yapılması gereği duyulmuştur" denildi.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı: "18.06.2021 tarihinde meydana gelen olayla ilgili olarak; söz konusu personelle irtibat sağlanmış, kendisi ile psikolog görüşmesi yapılmıştır. Personelimizin sağlık durumu iyi olup yakından ilgilenilmektedir."