iPhone 11 ne zaman çıkacak?

Apple sonunda ürünlerinin tanıtılacağı törenin tarihini duyurdu.

iPhone 11 ne zaman çıkacak?
Adana’da 46 veli, çocuklarını bilimsel gezi için İsviçre’ye götürme vaadiyle para topladığını ancak program iptal edilmesine rağmen geri ödeme yapmadığını ileri sürdükleri emekli öğretmen hakkında şikayetçi oldu. Velilerden Ali Aslan, açıklama yaptı. (AA)\n

Aylar süren spekülasyonların ardından Apple, tanıtım toplantısına katılacak olanlara yolladığı davetiye mektubunda yeni Apple ürünlerinin tanıtılacağı törenin 10 Eylül’de yapılacağını duyurdu.

Mektupta hangi ürünlerin tanıtılacağına yönelik net bilgiler yer almadı ancak iPhone 11 olacağı tahmin edilen yeni nesil iPhone modelinin de 10 Eylül’de dünyaya duyurulması bekleniyor. iPhone’un yeni modellerinin piyasaya ne zaman sürüleceği ise söz konusu törende açıklanacak.

Apple ürünlerini yakından takip eden sektör temsilcileri eylül ayında yapılacak törende ekran boyutu 5.4, 6.1 ve 6.7 inç olan 3 farklı iPhone modelinin tanıtılacağını belirtiyor. Ekranı geniş olan modeller iPhone Pro ya da iPhone Pro Max olarak adlandırılacak. Ayrıca Pro modellerin yüksek çözünürlükte video ve fotoğraf çekebilen üçüncü bir kamerayla piyasaya çıkacağı tahmin ediliyor.

Yeni iPhone modellerini fiyatı da merak ediliyor. iPhone’nun rakip akıllı telefonlara oranla daha pahalı olması birçok tüketiciyi özellikle Huawei marka telefonlara yöneltmişti.

Son 3 yılda ciddi bir yükseliş yakalayan Huawei akıllı telefon pazarının en önemli oyuncularından biri oldu. Amerika Birleşik Devletleri’nin, Huawei’yi hedef alan politikalarına rağmen Çinli teknoloji devinin akıllı telefon piyasasındaki payı büyümeye devam etti.