Irak Başbakanı Kazımi: ABD askerlerinin Irak dışında konuşlanması için anlaşma sağlandı

featured

Washington’a ziyaret düzenleyen Irak Başbakanı Mustafa el-Kazimi, “ABD ile askerlerinin Irak’ın dışında konuşlanması için anlaşma sağladık” açıklamasında bulundu.

ABD ile Irak arasında başlatılan stratejik müzakereler kapsamında Washington’da bulunan Irak Başbakanı Mustafa el-Kazimi, ülkesinde bulunan Amerikan askerlerinin yurt dışında konuşlanması için ABD ile anlaştığını duyurdu.

Reuters haber ajansından aktarılan habere göre ABD Başkanı Donald Trump ile yaptığı görüşmenin ‘çok önemli ve başarılı’ olduğunu belirten Kazımi, “ABD ile askerlerinin Irak’ın dışında konuşlanması için anlaşma sağladık. Söz konusu birliklerinin yurt dışında konuşlanmasının mekanizması için bir teknik ekip oluşturulacak” ifadelerini kullandı.

“Irak hükümetinin isteklerini anlayışla karşılayan ve çok açık tavır sergileyen bir ABD görüyorum” diyen Kazımi, ülkenin güneyinde yer alan ve protestolara sahne olan Zikar kenti başta olmak üzere ülke geneli açısından büyük önem taşıyan bir anlaşmanın imzaladığını dile getirdi.

Irak Başbakanı Kazımi: ABD askerlerinin Irak dışında konuşlanması için anlaşma sağlandı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!