Irak Dışişleri '2 yetkilimiz öldürüldü' dedi Akar'ın ziyaretini iptal etti

Irak Dışişleri Bakanlığı, bir açıklama yaparak, Türkiye'nin Irak'ın kuzeyinde PKK'lı teröristlere yönelik İHA bombardımanında iki Iraklı yetkili ve bir Iraklı askerin öldüğü iddia edildi. Açıklamada harekatkınanırken, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın da Bağdat'a düzenleyeceği ziyaretin iptal edildiği duyuruldu.

Irak Dışişleri '2 yetkilimiz öldürüldü' dedi Akar'ın ziyaretini iptal etti

Irak Dışişleri Bakanlığı, Irak'ın kuzeyinde teröristlerin toplantısına yönelik yapılan bombardımanda Iraklı yetkililerin öldüğünü açıkladı.

Açıklamada, "Türkiye'nin mütekerrir askeri ihlalleri Irak egemenliğini, uluslararası hukuku ve Birleşmiş Milletler sözleşmesini ihlal etmektedir" ifadelerine yer verildi.

AKAR'IN ZİYARETİ İPTAL EDİLDİ

Sputnik’in aktardığına göre, 'iki Iraklı sınır güvenlik yetkilisinin ve bir Irak askerinin öldüğü' olayın ardından Irak hükümeti, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın 13 Ağustos'ta gerçekleşmesi planlanan Bağdat ziyaretini iptal etti.

​Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi'ne protesto notası verileceğini duyuran Irak Dışişleri Bakanlığı "Türkiye'nin ihlallerine karşı açık ve birden fazla seçeneğimiz bulunuyor" açıklamasında bulundu.