Iraklı komutan: Öcalan’ın posterini asanı bu meydana gömerim

featured

Irak’ın Musul kentine bağlı Sincar’da görev yapan 20’nci Tugay Komutanı Esir Rubayi, ilçe merkezine terör örgütü PKK’nın ele başı Abdullah Öcalan posteri asılmasına sert tepki göstererek, “Burada kanuna aykırı davrananların kafasını ezerim.” dedi.

Tuğgeneral Rubayi’nin bir grup askerle Sincar ilçe meydanına gelerek burada terör örgütü yandaşları tarafından Öcalan posteri asılmasına tepki gösterdiği anlar kameralara yansıdı.

PKK ele başının posterinin indirildiği alana Irak bayrağını astıran Rubayi, teröristlere asla taviz verilmeyeceğini vurguladı.

‘ÖCALAN POSTERİ ASANI BU MEYDANA GÖMERİM’

Elinde Irak bayrağıyla Sincar halkına seslenen Rubayi, şunları söyledi:

“Sincar’daki herkes beni iyi duysun: Tugay Komutanı olarak Irak bayrağını buraya asacağım. Allah şahidim olsun ki, Öcalan posteri asanı bu meydana gömerim ve bu meydanda asarım. Ben teröristlerle mücadele eden komutanım. Burada kanuna aykırı davrananların kafasını ezerim. Bu bayrağın üzerinde Rava’da (Enbar’da) namaz kıldım, burda da kılacağım. Teröristin fotoğrafını buraya asana hayat hakkı tanımayız.”

Iraklı komutan: Öcalan’ın posterini asanı bu meydana gömerim

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 6 ay önce

    Sağol, Varol. Bu teroristler başka laftan anlamazlar. Kimse de çıkıp efendim insan hakları zart zurt diyemez. O posteri aşan, askerlerimizin canına kastı olan sahislardir. Hiçbir ordu kendisine kast edeni kendi haline bırakmaz.

  2. 6 ay önce

    Asker dediğin böyle olucak.
    Net.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!