Irak’ta eylemciler ABD Büyükelçiliği’ni bastı!

featured
service

ABD yönetiminin Haşdi Şabi’ye bağlı Hizbullah Tugayları’na düzenlediği saldırıyı protesto etmek için toplanan yüzlerce kişi Bağdat’taki ABD Büyükelçiliği binasını basarak içeri girdi. Protestocular, Bağdat’ta hükümet binalarının bulunduğunu korunaklı Yeşil Bölge’deki ABD elçiliğinin kapısını kırdı. Ülkede ABD’nin Haşdi Şabi’ye düzenlediği hava saldırısında hayatını kaybedenler için 3 günlük yas ilan edildi.

Iraklı göstericiler ABD karşıtı sloganlar atarak elçilik binasına girdi.

ABD yönetiminin Haşdi Şabi’ye bağlı Hizbullah Tugayları’na düzenlediği saldırıyı protesto etmek isteyen yüzlerce kişi, sabah saatlerinde Bağdat’taki ABD Büyükelçiliği önünde toplanmıştı.

Göstericiler elçilik binasına girmeden önce dış duvarını ateşe vermişti.

GAZ BOMBASIYLA MÜDAHALE

ABD’nin Bağdat Büyükelçiliğine giren göstericilere, güvenlik güçleri gaz bombasıyla müdahale etti.

Bağdat’ta hükümet binalarının bulunduğunu korunaklı Yeşil Bölge’deki ABD Büyükelçiliğine giren göstericilere ilk müdahale elçiliğe ait güvenlik güçleri tarafından gerçekleştirildi.

ABD askerlerinin elçilik binasında sıkıştığını gösteren bazı videolar sosyal medyaya düştü.

Irak’ta eylemciler ABD Büyükelçiliği’ni bastı!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 2 sene önce

    Emperyalizmin sonu heryerde her zaman aynı. Biraz olsun deşarj oluyor insan. Fakat tarih de tekerrürden ibaret, çünkü her ülkede siyasi ve/veya mali menfaatleri için bu emperyalistlerin tasmasını boynuna gönüllü geçiren bir grup aşağılık insan bulunabiliyor. Bir zamanlar cumhurbaşkanlığı bile yapmış olsa ve şimdi de hazinenin, ordunun, CHP’nin veya İstanbul’un tepesinde bile otursa.

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!