İran donanmasının en büyüğü Umman’da battı!

featured

İran donanmasının en büyük tonajlı gemisi Hark’ın yaşanan yangının ardından Umman Körfezi’nde battığı bildirildi.

İran donanmasının en büyük tonajlı gemisi Hark’ın yaşanan yangının ardından Umman Körfezi’nde battığı bildirildi. The Associated Press’in aktardığına göre geminin batmasına yol açan yangının sebebi henüz bilinmiyor. Yerel saatle 02.25’te başlayan yangının ardından kurtarılamayan geminin mürettebatı tahliye edildiği belirtildi.

İsrail’ın 2019 yılından bu yana Akdeniz, Kızıldeniz ve Umman Denizinde İran’ın ticari yük taşıyan gemilerine sabotajlar düzenlediği biliniyor.

Olayla ilgili “Bu durum 2020’den itibaren karşılıklı saldırılar halini aldı. Ancak ilk kez resmi donanma gücüne bağlı bir geminin başına böyle bir olay geliyor” yorumları yapıldı.

Öte yandan dün İsrail istihbarat örgütü Mossad’da devir teslim yapılmıştı. Yeni MOSSAD Direktörü David Barnea, İran’ın nükleer programına karşı kuralları kendilerinin belirleyeceği bir mücadele yürütecekleri mesajını vermişti.

İran donanmasının en büyüğü Umman’da battı!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 1 sene önce

    Bölgemizi karıştırmak isteyen bölge dışı ve oldukça karanlık emelli dükalığa gönülden bağlıların yaptığı çok belli.

    Cevapla
  2. 1 sene önce

    İsrail Arapların da, İran’ın da altlarından girip üstlerinden çıkıyor, darmandağınık ediyor. içlerindeki İsrail işbirlikçileri de cabası.

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!