Işın Karaca ve sevgilisi 14 gün kuralına uymadı mı?

Amsterdam'dan dönen şarkıcı Işın Karaca ve sevgilisi Can Yapıcıoğlu koronavirüs için uygulanması gereken 14 günlük karantina kuralına uymadığı iddia edildi. Bu durum sosyal medyada tepkilere neden oldu.

Işın Karaca ve sevgilisi 14 gün kuralına uymadı mı?

Işın Karaca ile müzisyen sevgilisi Can Yapıcıoğlu, geçtiğimiz haftalarda Amsterdam’a tatile gitmişti. Tatilinden döndükten sonra 14 günlük karantinada kalma kuralına uymadığı iddia edildi. Bunun üzerine Karaca’ya sosyal medyada tepkiler yükseldi.

‘BİZ DÖNDÜĞÜMÜZDE KARANTİNA YOKTU’

Konuyla ilgili Kanal D’de yayınlanan 2. Sayfa programında konuşan Işın Karaca, şu açıklamayı yaptı:

“Dünyanın geçtiği bu zor süreçte, bilinçsiz bir insan olmadığımı bunu yazan arkadaşlara iletmek isterim. Biz döndüğümüzde karantina yoktu. Tabii ki kontrolüme gidecektim. Hala süreç devam ediyor. Resmi bir bildirim gelmemişti. Biz gittiğimizde hiçbir yer kapalı değildi. Biz döndükten 5 gün sonra oldu her şey.

Buna rağmen biz yurtdışından döndükten sonra kendimizi karantinaya aldık. Çin’de patladığı andan itibaren bütün önlemlerin alınması için en başta koşan insanım ben. Annemler İngiltere’de mahsur kaldı. Oğlum Kıbrıs’ta o da karantinada Biz buradayız.”