İsmail Demir'den 'Paramount Otel' açıklaması: Kızım ağlayarak aradı

Bodrum’da firari iş insanı Sezgin Baran Korkmaz'a ait Paramount Otel'de ailesiyle tatil yaptığı haberleriyle ilgili konuşan Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, '15 yaşındaki kızım sabah ağlayarak aradı. Kızımın göz yaşları herhalde İsmail (Saymaz) Bey’in şu anda mutluluk göz yaşlarıyla karışmıştır' dedi.

İsmail Demir'den 'Paramount Otel' açıklaması: Kızım ağlayarak aradı

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, dün Sözcü gazetesinden İsmail Saymaz'a yaptığı açıklamada “Paramount Otel’de ailesiyle tatil yaptığını açıklamış, Saymaz'ın sorularını yanıtlamıştı. Demir'in açıklamaları dün çok sayıda yayın organında haberleştirildi.

Azerbaycan’da 24 TV Genel Yayın Yönetmeni Murat Çiçek’e yeni açıklamalarda bulunan Demir kendisiyle ilgili haberlere “İddialar art niyetli. Saklayacak hiçbir şeyim yok” yanıtını verdi.

T242ün aktardığına göre Demir şöyle konuştu:

"Gazeteci arkadaşımız beni aradı, sorular sormaya başladı. Ben çok rahat bir şekilde ‘Kardeşim özel hayatımıza karışamazsınız’ deyip kapatabilirdim. Ama saklayacak hiçbir şey olmayan bir insan rahatlığıyla sorduğu sorulara cevap vermeye çalıştım. Hatta bazı sorular için hafızamı tazeleyerek cevap verdim. Yani hayatım boyunca bu dördüncü tatil mi ne oldu. Çocuklarımla beraber belki de sekiz seneden beri yaptığımız ilk tatildi. Arkadaşımız ‘Şurada bir tatil yapsanız’ dedi. Şimdi ben otelin sahibini araştırmakla, sorgulamakla mesul değilim. Yani anlaşılabilir tutum değil. Sanırım burada (haberde) art niyetten başka bir şey aramamak gerekiyor.

İSMAİL BEY'İN MUTLULUK GÖZYAŞLARI...

15 yaşındaki kızım beni sabah ağlayarak aradı. Bana ‘Baba biz bunu hak etmedik. Ben sekiz seneden beri kardeşlerimle ilk defa tatil yapabildim' dedi. Kızımın göz yaşları herhalde İsmail Bey’in şu anda mutluluk göz yaşlarıyla karışmıştır. Kendisini tebrik ediyorum."

DEMİR TATİLİ NASIL ANLATMIŞTI?

Dün Sözcü’den İsmail Saymaz’a konuşan Prof. Demir, işadamı arkadaşı Ali Tunga'nın daveti üzerine Temmuz 2020'de otelde kaldıklarını, masrafları Tunga'nın karşıladığını söylemişti. Demir, otelin işletmecisi Cihan Ekşioğlu ile tatilde tanıştığını ancak bu kişi ile kurum arasında ticari ilişki bulunmadığını belirtmişti.

Demir’in, İsmail Saymaz’ın sorularına verdiği yanıtlar şöyleydi:

Paramount Otel'de kaldığınız doğru mu?

Beni bir aile dostumuz davet etti. Gidene kadar neresi olduğunu dahi bilmiyordum. 10 küsür yıldır tanıdığım bir aile dostum, ‘Abi gel, pandemi ortamında emniyetli yerde tatil yapalım' dedi. Sahibi bir gün geldi göründü orada.

Cihan Ekşioğlu değil mi?

Şimdi siz söyleyince bakıyorum. Ekşioğlu olması lazım, öyle görünüyor. Ekşioğlu'nun savunma işi yaptığıyla ilgili arkadaşlar (şimdi) bilgi verdiler. Bu arkadaşla ne ilgimiz olmuş… “Savunma işi yapan birisi var, sizi çağırıyor” deseler, zaten sıcak bakmayız. Benim durumum net olarak bu.

Masrafları sizi davet eden Ali Tunga karşıladı, öyle anlıyorum.

Yıllardır tanıdığımız bir arkadaş bu. Pek tatil filan yapmıyoruz, onu da biliyor. Çocuklarla gittik. Pandemi ortamı tenha olduğu için emniyetli olsun dedik. Bildiğim bu. Sizin aramanızdan sonra nedir, ne değildir, resmi ortaya çıkardım.

Ekşioğlu ile konuştunuz mu otelde?

Bir gün gördüm. Tanıştım, öyle diyeyim size.

Söylemedi mi savunma alanında yatırımları olduğunu?

Yok, canım.

Kaç gün kaldınız?

Bir haftadan az olması lazım. Zaten sürekli kalmadım. Ankara'ya, İstanbul'a gittim. Gidiş gelişler yaptım. Bir haftadan azdır büyük ihtimalle.

Ailenizle gittiniz değil mi?

Ailem ve çocuklarım, evet.

Ben arayınca mı bu otelde kaldığınızın ayırdına vardınız?

Tabii, siz aradıktan sonra.

Ekşioğlu daha sonra sizinle temas kurdu mu?

Yani, bayram seyran için aramış olabilir. Başka bir temasımız olmadı.

Kurumla bir ticari ilişkisi var mı?

Yok, ticari ilişkimiz olmadı. Geçmişte de olmadı, şimdi de olmadı.

Tekrar sorayım: Tatil ücretini arkadaşınız karşıladı. Siz misafir olarak gittiniz, öyle mi?

Arkadaşım karşıladı. Arkadaşımın zaman zaman evinde kalırım. Uzun yıllardır o bize gelir, biz ona gideriz. Aile dostumuz. Onun da savunma sektörüyle alakası yok.

Biraz lüks bir otel.

Pandemi ortamı, otellerin tam çalıştığı bir ortam değil. Sınırlı olan bir yer.

Büyükçe bir odayı ayırdılar diye düşünüyorum.

Emniyetli tatil yapmak önemli olan.