İsmail Demir’den ‘Paramount Otel’ açıklaması: Kızım ağlayarak aradı

featured

Bodrum’da firari iş insanı Sezgin Baran Korkmaz’a ait Paramount Otel’de ailesiyle tatil yaptığı haberleriyle ilgili konuşan Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, ’15 yaşındaki kızım sabah ağlayarak aradı. Kızımın göz yaşları herhalde İsmail (Saymaz) Bey’in şu anda mutluluk göz yaşlarıyla karışmıştır’ dedi.

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, dün Sözcü gazetesinden İsmail Saymaz’a yaptığı açıklamada “Paramount Otel’de ailesiyle tatil yaptığını açıklamış, Saymaz’ın sorularını yanıtlamıştı. Demir’in açıklamaları dün çok sayıda yayın organında haberleştirildi.

Azerbaycan’da 24 TV Genel Yayın Yönetmeni Murat Çiçek’e yeni açıklamalarda bulunan Demir kendisiyle ilgili haberlere “İddialar art niyetli. Saklayacak hiçbir şeyim yok” yanıtını verdi.

T242ün aktardığına göre Demir şöyle konuştu:

“Gazeteci arkadaşımız beni aradı, sorular sormaya başladı. Ben çok rahat bir şekilde ‘Kardeşim özel hayatımıza karışamazsınız’ deyip kapatabilirdim. Ama saklayacak hiçbir şey olmayan bir insan rahatlığıyla sorduğu sorulara cevap vermeye çalıştım. Hatta bazı sorular için hafızamı tazeleyerek cevap verdim. Yani hayatım boyunca bu dördüncü tatil mi ne oldu. Çocuklarımla beraber belki de sekiz seneden beri yaptığımız ilk tatildi. Arkadaşımız ‘Şurada bir tatil yapsanız’ dedi. Şimdi ben otelin sahibini araştırmakla, sorgulamakla mesul değilim. Yani anlaşılabilir tutum değil. Sanırım burada (haberde) art niyetten başka bir şey aramamak gerekiyor.

İSMAİL BEY’İN MUTLULUK GÖZYAŞLARI…

15 yaşındaki kızım beni sabah ağlayarak aradı. Bana ‘Baba biz bunu hak etmedik. Ben sekiz seneden beri kardeşlerimle ilk defa tatil yapabildim’ dedi. Kızımın göz yaşları herhalde İsmail Bey’in şu anda mutluluk göz yaşlarıyla karışmıştır. Kendisini tebrik ediyorum.”

DEMİR TATİLİ NASIL ANLATMIŞTI?

Dün Sözcü’den İsmail Saymaz’a konuşan Prof. Demir, işadamı arkadaşı Ali Tunga’nın daveti üzerine Temmuz 2020’de otelde kaldıklarını, masrafları Tunga’nın karşıladığını söylemişti. Demir, otelin işletmecisi Cihan Ekşioğlu ile tatilde tanıştığını ancak bu kişi ile kurum arasında ticari ilişki bulunmadığını belirtmişti.

Demir’in, İsmail Saymaz’ın sorularına verdiği yanıtlar şöyleydi:

Paramount Otel’de kaldığınız doğru mu?

Beni bir aile dostumuz davet etti. Gidene kadar neresi olduğunu dahi bilmiyordum. 10 küsür yıldır tanıdığım bir aile dostum, ‘Abi gel, pandemi ortamında emniyetli yerde tatil yapalım’ dedi. Sahibi bir gün geldi göründü orada.

Cihan Ekşioğlu değil mi?

Şimdi siz söyleyince bakıyorum. Ekşioğlu olması lazım, öyle görünüyor. Ekşioğlu’nun savunma işi yaptığıyla ilgili arkadaşlar (şimdi) bilgi verdiler. Bu arkadaşla ne ilgimiz olmuş… “Savunma işi yapan birisi var, sizi çağırıyor” deseler, zaten sıcak bakmayız. Benim durumum net olarak bu.

Masrafları sizi davet eden Ali Tunga karşıladı, öyle anlıyorum.

Yıllardır tanıdığımız bir arkadaş bu. Pek tatil filan yapmıyoruz, onu da biliyor. Çocuklarla gittik. Pandemi ortamı tenha olduğu için emniyetli olsun dedik. Bildiğim bu. Sizin aramanızdan sonra nedir, ne değildir, resmi ortaya çıkardım.

Ekşioğlu ile konuştunuz mu otelde?

Bir gün gördüm. Tanıştım, öyle diyeyim size.

Söylemedi mi savunma alanında yatırımları olduğunu?

Yok, canım.

Kaç gün kaldınız?

Bir haftadan az olması lazım. Zaten sürekli kalmadım. Ankara’ya, İstanbul’a gittim. Gidiş gelişler yaptım. Bir haftadan azdır büyük ihtimalle.

Ailenizle gittiniz değil mi?

Ailem ve çocuklarım, evet.

Ben arayınca mı bu otelde kaldığınızın ayırdına vardınız?

Tabii, siz aradıktan sonra.

Ekşioğlu daha sonra sizinle temas kurdu mu?

Yani, bayram seyran için aramış olabilir. Başka bir temasımız olmadı.

Kurumla bir ticari ilişkisi var mı?

Yok, ticari ilişkimiz olmadı. Geçmişte de olmadı, şimdi de olmadı.

Tekrar sorayım: Tatil ücretini arkadaşınız karşıladı. Siz misafir olarak gittiniz, öyle mi?

Arkadaşım karşıladı. Arkadaşımın zaman zaman evinde kalırım. Uzun yıllardır o bize gelir, biz ona gideriz. Aile dostumuz. Onun da savunma sektörüyle alakası yok.

Biraz lüks bir otel.

Pandemi ortamı, otellerin tam çalıştığı bir ortam değil. Sınırlı olan bir yer.

Büyükçe bir odayı ayırdılar diye düşünüyorum.

Emniyetli tatil yapmak önemli olan.

İsmail Demir’den ‘Paramount Otel’ açıklaması: Kızım ağlayarak aradı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

26 Yorum

 1. 2 sene önce

  Milli ve yerli cukka sanayinin başkanı da böyle olacak elbet. Şaşırdık mı tabiki hayır.

 2. 2 sene önce

  Ek olarak sedat peker de kızının göz yaşlarını bahane ediyordu. Moda oldu kızımın göz yaşları. Bizim kız hergün bişeylere kesin ağlar. Biz napalım ogluuuum.

 3. 2 sene önce

  Milletin aklıyla dalga geçiyorlar resmen. Çocuğunu sen düşünüp gecesi binlerce euro olan yere bedavadan gitmeyeceksin. Ne demişler gizli gizli yediğin hurmalar….

 4. 2 sene önce

  Yaptığın tatilin bile parasını başkaları ödüyor. Peki, sıradan vatandaşlar olarak bunca adaletsizlik, yozlaşma ve fakirleşme karşısında bizim çocuklarımızın göz yaşlarının hesabını kim verecek.

 5. Lan dersin ki ana rahminden tertemiz düşüp geberene kadar pamuklar içinde yaşayan namus abidesi adamlara pislik yapılıyor da bunlar artık abla,kızım,imanım,Allah ,Muhammed delil getiriyorlar.Yürü git biz gördük maalesef seyrettik nasıl zıkkımlanıyor olduğunuzu.Külliyen haram olsun külliyen lanet olsun!

 6. 2 sene önce

  kızının göz yaşları kıymetliyse cebinden ödeyip mütevazı bir tatile götürseydi kızını. iş adamı davet etmiş otel sahibiyle de otelde tanışmış ve de masummuş. herkesi kendi gibi küçük zekalı sanıyor olmalı.

 7. 2 sene önce

  Sen İsmail saymazın tırnağı bile etmezsin

 8. 2 sene önce

  abd nin başkanı hedef alması ile paralel bir söylenti, yıpratma çabası. tesadüf değil.

 9. 2 sene önce

  Milletin anasini aglatanlar ,kendi bebelerinizin gozyasi ne kadarda degerliymis oyle.

 10. ne demeli soylediklerinin inanilir tarafi varmi

 11. 2 sene önce

  katılıyorum

 12. 2 sene önce

  Milleti salak yerine koymaya gerek yok.bi arkadaşım beni dünyanın en lüks oteline bedava götürse ailemle koşa koşa giderim ama sen gidemezsin.sen memursun.ben bedava tatile gidersem acaba birisi bu avanta mi alıyor lan der diye gitmemen icab eder.sıradan vatandaş değilsin.her beleş bulduğun yere atlamayacaksin.kaldi ki sıradan memur da değilsin.devlet sana tatil yapacak kadar maaş mı vermiyor.bu ne açgözlülük.nerde beleş oraya yerleş… ohh valla

 13. Bunları yiyen büyük bir topluluk var, akp giller

 14. 2 sene önce

  kişisel haklar konusunda suç oluşturmayacak ve hakaret içermeyen yorumları farklı düşüncelerde olsalarda yayınlayacağınızı umuyorum.

 15. 2 sene önce

  Başkan konuştukça batıyor. Kızını da işe karıştırması hiç hoş olmamış. Emniyetli odayı düşünüyor ama otel neyin nesi, güvenliği varmı hiç araştırmamış. Bedava peynirin sadece fare kapanında olabileceğini de çok kritik kurumun başkanı olarak öğrenememiş. Yazık. Koca kurumlar kimlere emanet. Uyan reis.

 16. 2 sene önce

  Çocukların arkasına saklanma, hoca!

 17. 2 sene önce

  İsmail Demir hakkında olumsuz düşünmüyorum. Eleştirin fakat Kahramanlarımızı harcatmayacağız..
  İsmail DEMİR bizim Kahramanımız.

 18. 2 sene önce

  Ben, dünya görüşlerimiz zıt olsa da, İsmail Beyi çok başarılı bir bilim adamı, bürokrat olarak görüyorum. Az zamanda çok işler başardığı, çok somut çalışmalar, çabalar ile ortada. Ülkemizde böyle çok yararlı, özverili işler yapan saygın insanların linç edilmesi kabul edilemez. Sayın Hocam’ da yaptığı işler ile artık topluma ve tarihe mal olduğunu ve (iyi niyetli-kötü niyetli) tüm projektörlerin üzerinde olduğunu gözetirse bu tür ithamlar ile karşılaşmaz. Bu bağlamda, Milgem projesinin kahramanlarının, başta Sayın Özden Örnek (Anısına saygıyla) olmak üzere nasıl yıpratılmaya, önlerinin kesilmeye çalışıldığını anımsamakta yarar var.

 19. Sanki İsmail Demir i tanir gibi konuşanlar akp trolleri, buraya da dadandilar ..isterse hoca, ister bilim insanı olsun…aldığı rusvettir, usulsüzlük ten yasalar nezdinde cezası mevcut…yüce divanda yargılandı geçmişteki başbakan,bakan,ya da bürokrat…yargılanmalı ..bedavaya birşey alamazsın, almayasin diye en üst düzeyde maaş ödeniyor size…akp trolleri siz olabirsiniz ancak bizi aptal yerine koymayın (Türk Milleti)ni..

 20. 2 sene önce

  İşte çocuklarının bu duruma düşmesini istemiyorsan nefsine hakim olacaksın. Ben hep yemekte çocuğum ağzına lokma götürürken bakar ve düşünürüm bu lokmanın kazanılmasında bir sıkıntı var mı diye? Yoksa tertemiz sabi çocuğun ruhunu ve bedenini haram lokma ile, ellerimiz ile kirletiriz.

 21. 2 sene önce

  Kamile bak.Allahim sana geliyorum.

 22. 2 sene önce

  İsterdik ki, Veryansın tv, ülkemiz adına; savunma, dışişleri..gibi alanlarda başarılı hizmet veren kişilerin aleyhine yapılan haberleri daha fazla inceleyerek okurlarına sunsun.
  Yanlışı doğrudan ayırt etmede azami özen göstersin.
  Muhalif olabilirsiniz, saygı duyarım, lakin savunma sanayinde attıkları başarılı adımlardan dolayı Amerikanın hedefi haline gelmiş insanlarımızı hedef tahtasına oturtursak, DEVRİM otomobillerinin akıbeti gibi, kendi hayallerimiz yerine başkalarının hayallerinin peşinde koşar, kendi başarı hikayemiz yerine başkalarının başarı hikayelerini dinler hale geliriz.
  Yani; TÜRK milleti olarak; tabuta kendi çivimizi çakmış, kendi kuyumuzu kendimiz kazmış oluruz.

 23. 2 sene önce

  Nihat Genç in leman imza günlerinden tanıyorum.okumadığım kitabı azdır. bir yazardan öte bence bir ozan dili vardır anadolu üstüne bence.buradaki yazılarınıda gruplarımda paylaşırım zaman zaman.buraya adını veren tv proğramlarındaki içtenliği ile ekran karşısında içten içe birlikte ağladığımın sayısıda az değildir.
  ama sayın moderatörün yorumları ve düşünceleri hizalamasının benim algıladığım Nihat Gencin ver yansınına uymadığını düşünüyorum. üzüldüm.
  sansürünüz hayırlı olsun.

 24. 2 sene önce

  15 yasindaki cocuk seni arayip bu sekilde konusmaz. Hayatin olagan akisina uygun degil. Biz de 15 yasinda olduk. Arkadasim odedi demissin, boyle bir arkadaslik yok dunyada. Kimse kimseye beles ultra luks otelde yer ayarlamaz. Hele 50-60 yasinda hic yapmaz. Arkadasim savunma isleri yapmiyor demissin, komisyonculuk denen bir muessese var, arkadasin ne is yapar onu soylememissin. Yani o kadar cok ki ortaya serptiklerin, sonuc olarak insani aptal yerine koyuyorsun. Hadi olayindan sonra sizin ettiginiz hicbir yemine de lafa da itibar edilmez. Faturan varsa goster, yoksa laga luga yapma. Cocugumun gozyasi bilmem ne. Ayip yasindan basindan utan.

 25. 2 sene önce

  Ameriga gonderdi degil mi paramont otelde tatile? Lanet okudugunuz Cumhuriyet degerleri ile algi olusturmaya calismayin, TURK milleti falan diyerek de vatanseverleri kendi yaniniza devsirebileceginizi dusunmeniz ayri bir cehalet. Size kotu bir haberim var, o cok alaya aldiginiz, insanlari adiyla kandirdiginiz Allah var ya, iste O gercek ve goruyor yaptiklarinizi da, kalplerinizdekini de. Tek dogru soyledigin, kendi tabutunuza caktiginiz civi ve kazdiginiz kuyu.

 26. 2 sene önce

  Devlete ait böylesi önemli bir kurumun başkanı bırak tatili kendine yemek bile ırmarlatmaz. Hem kim bilir maaşınız “ek gelirlerle” ne kadardır. Rezil oldun ya şimdi. Değdi mi?

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!