İsmail Küçükkaya'dan Fatih Portakal açıklaması

FOX TV sunucularından İsmail Küçükkaya, gazeteci Fatih Portakal’ın kanaldan istifasıyla ilgili “Mesleğinin zirvesindeydi. Kendiliğinden bırakmaz insan. İklim meselesi” yorumunu yaptı.

İsmail Küçükkaya'dan Fatih Portakal açıklaması

Sözcü gazetesinden Hande Zeyrek'e konuşan İsmail Küçükkaya “Fatih Portakal'a yönelik bırakıp gitti eleştirilerine ne diyorsunuz?” sorusuna şöyle yanıt verdi:

"Fatih'in kararı özgür iradesidir. Fatih korkak olsaydı bu yayınları yapamazdı. Bazen bırakmak da cesaret işidir. FOX'a cezalar kesiliyor. Sözcü'ye kamu ilanları verilmiyor. Patronu ceza ile yıldırılmaya çalışılıyor. Halk TV 5 gün kapatılıyor. İktidarın alternatif muhalefete tahammülü azaldı. Şartlar ağırlaşıyor. Demokrasiyi savunmaya devam etmeliyiz. Benim patronum halk. Ben emri, talimatı ve kararı halktan alıyorum." 

'MESLEĞİNİN ZİRVESİNDEYDİ'

Portakal’ın FOX TV’yi kendi isteğiyle bırakmadığı iddialarına ilişkin de konuşan Küçükkaya, şunları kaydetti: 

"Fatih ile 35 dakikalık bir konuşma yaptık. Tabii ki kimse kafasına silah dayayıp onu bıraktırmadı. Ama şunu da biliyorum, mesleğinin zirvesindeydi. Kendiliğinden bırakmaz insan. İklim meselesi. Karşı karşıya kaldığımız baskı onu yıldırdı. ‘Birader yaşadıklarımız az şey mi? Evimin üzerinde drone uçurdular' dedi. Hakkında hapis istemli davalar var. Bunlar kolay şeyler değil. Fatih yoruldu ve yıprandı. Bir baskı olmasa, tam anlamıyla özgür olsa işini yapmaya devam ederdi."