İsmail Saymaz Almanya’da coştu: Fay hattı bile Türkiye Cumhuriyeti’nden daha laik

featured

CHP Hamburg ve Schleswig-Holstein Derneği tarafından düzenlenen panelde konuşan gazeteci İsmail Saymaz, Türkiye’deki televizyon proğramlarındaki dilini orada değiştirdi.

Hamburg Alevi Vakfı’na ait salonda düzenlenen panelde konuşan gazeteci İsmail Saymaz, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Elazığ depremine ilişkin “Tabii biz kaza ve kadere iman etmiş insanlarız, her şeyden önce Müslümanız. Kaza da kader de imanımızın gereğidir” açıklamasını eleştirdi.

‘FAY HATTI BİLE TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NDEN DAHA LAİK’

“Elazığ’da 6,8 şiddetinde bir deprem oluyor ve Sayın Erdoğan bunu Müslümanlık ile açıklıyor” diyen Saymaz, “Depremin Müslümanlık ile ne gibi bir alakası var! İnanın fay hattı bile Türkiye Cumhuriyeti’nden daha laik.” dedi.

Saymaz ,“Prof. Dr. Naci Görür, Prof. Dr. Şener Üşümezsoy ve CHP İstanbul eski Milletvekili Ali Özcan depremin önlenmesi konusunda tedbirlerin alınması gerektiğini söylemişti. Prof. Naci Görür depremin olacağını önceden bildi ve gördü, TÜBİTAK kapısından geri çevrildi. Halk da deprem vergileri nerde diye sormaya başlayınca, soru soran herkes terörist ilan edilmeye başlandı” değerlendirmesinde bulundu.

‘İKTİDAR KURTULUŞU TARİKAT VE CEMAATLERDE ARIYOR’

Saymaz “Ortada müminler yığını var. Kayyım ekonomisi ve tarikat ilişkileriyle AKP iktidarı ömrünü uzatmaya çalışıyor. İktidar kurtuluşu tarikat ve camilerde arıyor” dedi. 

DEMİRTAŞ SEVGİSİ

Eski CHP Milletvekili Barış Yarkadaş da “HDP tabanının kritik aşamalarda CHP’ye katkı sağladığını” itiraf ederek, “Demirtaş haksız yere tutuklanmıştır. Bir an önce serbest bırakılmalıdır. Türkiye’de tüm demokratik güçler biraraya gelmelidir” dedi.

Selahattin Demirtaş’ın tiyatrosunu izleyen CHP’liler arasında olan Yarkadaş, “Bu iktidar kültüre ve sanata da karşı olduğu için tiyatroya gidenleri bile eleştiriyor” iddiasında bulunduç

İsmail Saymaz Almanya’da coştu: Fay hattı bile Türkiye Cumhuriyeti’nden daha laik

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 3 sene önce

    Hâl-i hazırdaki söylem ve de eylemleri ile CHP ancak ihlâsholdingci aydınları üzmekte cin-ifrit etmektedir. İçlerini pek açıyor olmasa da, cumok/cumyaz aydınların CHP’den yana fazla bir şikâyetleri yoktur. Oy potansiyelini arttırmak istiyorsa onları da hoplatacak zıplatacak Liberallikler yapabilmelidir.

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!