'İspat edemezsen alçaksın' diyen Hamza Yerlikaya'ya yanıt verdi: İşte sahte diplomanın belgesi!

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Cumhurbaşkanı Danışmanı, eski AKP Milletvekili Hamza Yerlikaya'yı "sahte diploması" nedeniyle istifa etmeye çağırdı.

'İspat edemezsen alçaksın' diyen Hamza Yerlikaya'ya yanıt verdi: İşte sahte diplomanın belgesi!

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın başdanışmanı, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı, Vakıfbank Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, eski AKP milletvekili Hamza Yerlikaya’nın sahte lise diploması kullandığı ortaya çıkmıştı.

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç’un da diploma skandalı üzerine sosyal medya hesabından “Doktoralı gençlerimiz bile işsizlikten evde otururken, lise diplomasının sahte olduğu mahkeme kararıyla tespit edilen Sarayzade Hamza Yerlikaya devletten 4 maaş almaya devam ediyor...” ifadelerini kullanmış, Yerlikaya ise Özkoç'a şöyle yanıt vermişti:

“CHP’deki taciz ve tecavüz olaylarının üzerini kapatmak için her gün farklı bir yalana sarılarak iftira ve yalan kampanyası düzenliyorsunuz. Kaset kumpası mimarları!! Bu yazdıklarını ispat et edemezsen adisin, alcaksın, müfterisin, bilesin. Hodri meydan.”

ÖZKOÇ'TAN YANIT GELDİ

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, paylaştığı video mesajında, Hamza Yerlikaya'nın "yalanlarına" cevap verdiğini söyledi.

Hamza Yerlikaya'nın İmrahor Meslek Lisesi adına düzenlenmiş sahte diplomayı alıp Gazi Üniversitesi Spor Okulu'na kayıt yaptırdığını, bundan dolayı hakkında açılan davada suçlu bulunduğunu savunan Özkoç, mahkeme kayıtları olduğunu belirttiği belgeleri gösterdi.

CHP'li Özkoç, mesajında şu ifadeleri kullandı:

"Sahtekarlıktan suçlu bulunan bir kişi olarak nasıl oluyor da milletvekili seçilebiliyorsun, Cumhurbaşkanı Danışmanı olabiliyorsun, Vakıfbank Yönetim Kurulu'na atanıp milyonlarca para alabiliyorsun, hala Bakan Yardımcısı görevini sürdürebiliyorsun? Senin ondan sonra ne yaptıkların beni hiç ilgilendirmez.

Bu iktidar sahtekarları bakan yardımcısı, hırsızları büyükelçi yapıyor. Biz bununla mücadele ediyoruz. Bu ülkenin temiz, liyakat sahibi evlatları hak ettikleri makamlara gelsin diye uğraşıyoruz. Sende kızaracak yüz varsa bir an önce istifa edersin."

İşte o video...