‘İspat edemezsen alçaksın’ diyen Hamza Yerlikaya’ya yanıt verdi: İşte sahte diplomanın belgesi!

featured

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Cumhurbaşkanı Danışmanı, eski AKP Milletvekili Hamza Yerlikaya’yı “sahte diploması” nedeniyle istifa etmeye çağırdı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın başdanışmanı, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı, Vakıfbank Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, eski AKP milletvekili Hamza Yerlikaya’nın sahte lise diploması kullandığı ortaya çıkmıştı.

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç’un da diploma skandalı üzerine sosyal medya hesabından “Doktoralı gençlerimiz bile işsizlikten evde otururken, lise diplomasının sahte olduğu mahkeme kararıyla tespit edilen Sarayzade Hamza Yerlikaya devletten 4 maaş almaya devam ediyor…” ifadelerini kullanmış, Yerlikaya ise Özkoç’a şöyle yanıt vermişti:

“CHP’deki taciz ve tecavüz olaylarının üzerini kapatmak için her gün farklı bir yalana sarılarak iftira ve yalan kampanyası düzenliyorsunuz. Kaset kumpası mimarları!! Bu yazdıklarını ispat et edemezsen adisin, alcaksın, müfterisin, bilesin. Hodri meydan.”

ÖZKOÇ’TAN YANIT GELDİ

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, paylaştığı video mesajında, Hamza Yerlikaya’nın “yalanlarına” cevap verdiğini söyledi.

Hamza Yerlikaya’nın İmrahor Meslek Lisesi adına düzenlenmiş sahte diplomayı alıp Gazi Üniversitesi Spor Okulu’na kayıt yaptırdığını, bundan dolayı hakkında açılan davada suçlu bulunduğunu savunan Özkoç, mahkeme kayıtları olduğunu belirttiği belgeleri gösterdi.

CHP’li Özkoç, mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Sahtekarlıktan suçlu bulunan bir kişi olarak nasıl oluyor da milletvekili seçilebiliyorsun, Cumhurbaşkanı Danışmanı olabiliyorsun, Vakıfbank Yönetim Kurulu’na atanıp milyonlarca para alabiliyorsun, hala Bakan Yardımcısı görevini sürdürebiliyorsun? Senin ondan sonra ne yaptıkların beni hiç ilgilendirmez.

Bu iktidar sahtekarları bakan yardımcısı, hırsızları büyükelçi yapıyor. Biz bununla mücadele ediyoruz. Bu ülkenin temiz, liyakat sahibi evlatları hak ettikleri makamlara gelsin diye uğraşıyoruz. Sende kızaracak yüz varsa bir an önce istifa edersin.”

İşte o video…

‘İspat edemezsen alçaksın’ diyen Hamza Yerlikaya’ya yanıt verdi: İşte sahte diplomanın belgesi!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 2 sene önce

    Bu Engin Ozkocu cinim kadar sevmem ama bu defa hak verdim. Hamza biraz baltayi tasa vurmusa benziyor. akp iktidari isin ..okunu cikardi.

  2. 2 sene önce

    Ülkemizde gercekten spor alaninda bayragimizi san ve serefle dalgalandirip Istiklal Marsimizi okutan nice ahlakli sporcular Bas danisman veya Yönetim Kurulu üyesi olupta birkac maas almaktan yoksunken bir ahlaksizin hem Basdanisman olmasi ve hem de önce milletvekili sonra bilmem bir bankanin yönetim kurulu üyesi olabilmesi icin hangi kriterlere uyulmustur.Sadakat mi,Yalakalik mi,yoksa cumhuriyet düsmanligi mi?Evet hangi kriterler bu ahlaksizi bu kadar büyütmüstür.

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!