İsrail karıştı... 'Amerikan Yahudileri Trump'a ihanet etti'

ABD'deki tarihi başkanlık seçiminde oy sayma işlemi devam ederken, İsrail'den kritik açıklama geldi. Eski İsrail İletişim Bakanı Eyüb Kara, Amerikan Yahudilerinin büyük çoğunluğunun başkanlık seçiminde Demokrat Partinin adayı Joe Biden'a destek vererek Başkan Donald Trump'a "ihanet" ettiğini iddia etti.

İsrail karıştı... 'Amerikan Yahudileri Trump'a ihanet etti'

ABD seçiminde tarihi anlar yaşanıyor. ABD başkanlık seçimlerinin sonuçları beklenirken, eyaletlerde bıçak sırtı bir yarış var. Bu yıl postayla ya da şahsen kullanılan 160 milyondan fazla oyun sayım işlemi devam ediyor. İsrail'den ise ABD seçimlerine yönelik kritik bir açıklama geldi.

İsrail'in eski letişim Bakanı Eyüb Kara, Amerikan Yahudilerinin büyük çoğunluğunun başkanlık seçiminde Demokrat Partinin adayı Joe Biden'a destek vererek ABD Başkanı ve Cumhuriyetçi adayı Donald Trump'a "ihanet" ettiğini iddia etti. Seçimle ilgili değerlendirmelerde bulunan Kara, "Amerikan Yahudilerinin yüzde 72'sinin minnettar olmaması ve Joe Biden'i seçmesi büyük bir hayal kırıklığı yaratıyor" ifadesini kullandı.

Trump yönetimindeki ABD, İsrail'e son yılların en büyük desteğini sunmuştu. Büyükelçiliğini Kudüs'e taşıyarak tüm dünyayı karşısına alan Trump, Arap dünyasıyla İsrail arasındaki anlaşmaların da mimarı olmuştu.