İsrail yine Suriye'ye saldırdı

İşgalci İsrail, yine Suriye'ye saldırdı. Suriye devlet ajansı SANA, hava savunma sistemlerinin başkent Şam üzerinde İsrail tarafından atılan füzelere yanıt verdiğini bildirdi.

İsrail yine Suriye'ye saldırdı
İsrail yine Suriye'ye saldırdı

Suriye'yi hedef alan saldırıları sürdüren İsrail, işgal altında tuttukları Golan sınırından sızma girişimi yaşandığını savunarak, karşılık olarak Suriye'deki bazı askeri hedeflere saldırılar düzenlediğini duyurdu.

İsrail ordusundan yapılan açıklamada, sınır bölgesinde Suriye ordusuna ait gözlem noktaları, istihbarat toplama ekipmanları, uçaksavar bataryaları ve komuta ve kontrol altyapılarının vurulduğu iddia edildi.

​Suriye devlet ajansı SANA da, hava savunma sistemlerinin başkent Şam'ın güneybatısında İsrail füzelerini karşıladığını bildirdi.

​Saldırıların hedefinde Şam'ın Kisve bölgesi ve ülkenin kuzeydoğusundaki Kahtaniye bölgesinin yer aldığı belirtiliyor.

Suriye devlet kanalı El İhbariye'ye konuşan bir askeri kaynak ise, bu akşam saat 22.40'ta Kuneytra sınırındaki noktalara düzenlenen saldırılarda sadece maddi hasar meydana geldiğini bildirdi.

İSRAİL'İN SURİYE'YE YÖNELİK SALDIRILARI

İsrail, Suriye'ye yönelik dış müdahale ve terör eylemlerinin başladığı 2011'den bu yana zaman zaman Suriye ve Golan Tepeleri'nden topraklarına roket atıldığını ileri sürerek, Hizbullah güçlerine ve Suriye ordusuna ait askeri noktalara saldırılar düzenliyor.

Tel Aviv yönetimi bu saldırıların birçoğunu üstlenmese de Suriye ve Rusya, birçok hava saldırısının arkasında İsrail'in olduğunu belirtiyor.

İsrail ilk kez 2019’un sonlarında, Suriye'deki İran destekli direniş güçlerine yönelik hava saldırılarını üstlenmeye başlamıştı.