İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı’na tanıdık kişi atandı

Boşalan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı müdürlüğüne yeni atama. 16 Ağustos 2019'da İBB Kültür Daire Başkanı Rıdvan Duran, Cumhurbaşkanlığı kararıyla Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğü’ne atanmış ve yeni seçimlerden sonra İBB Kültür Daire Başkanlığı koltuğu boş kalmıştı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı’na tanıdık kişi atandı

16 Ağustos 2019’da İBB Kültür Daire Başkanı Rıdvan Duran, Cumhurbaşkanlığı kararıyla Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğü’ne atanmış ve yeni seçimlerden sonra İBB Kültür Daire Başkanlığı koltuğu boş kalmıştı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı müdürlüğüne Hülya Muratlı atandı.

Muratlı yaklaşık 25 yıldır Kültür ve Turizm Bakanlığı’nda görev yapıyordu.

Bakanlık bünyesinde Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü yapan Muratlı son olarak Teftiş Kurulu Başkanlığı görevini yürütüyordu.

İBB kaynaklarından edindiğimiz bilgiye göre Muratlı’nın İBB’deki Kültür Daire Başkanlığı görevine pazartesi günü başlaması bekleniyor.

Resmi duyurunun kısa süre içinde yapılması planlanıyor.

Ankara ve Gazi üniversitelerinden mezun olan Muratlı, 2023 Türkiye Turizm Stratejisi kapsamında tanıtım ve pazarlamada internetin rolü ve Amerika Birleşik Devletleri’nde internetin turizm sektörüne etkisi üzerine inceleme ve araştırmalar yürütmüştü.

Aynı zamanda koruma kurullarında yaşanan idari ve teknik konular ile ilgilenen Muratlı Avrupa Birliği üzerine uzmanlaşmış bir isim olarak biliniyor.