İstanbul depremi hangi illeri vuracak?

“Kuzey Marmara’da olacak bir deprem: İstanbul, Yalova, Kocaeli, Çınarcık, Gemlik, Mudanya, Bandırma, Erdek, Biga, Lapseki, Tekirdağ, Şarköy, Gelibolu, Trakya’nın Marmara kıyıları etki alanı içinde kalacaktır.”

featured

Prof. Dr. Ahmet Ercan, Marmara Denizi’nde meydana gelen ve Yalova, Bursa, İstanbul, Kocaeli ile çevre illerden hissedilen depremle ilgili değerlendirmelerde bulundu. “Kuzey Marmara’da beklenen büyük deprem için bir uyarı değildir” diyen Prof. Dr. Ercan, ayrıca olası İstanbul depreminden etkilenecek bölgeleri açıkladı.

Marmara Denizi’nde Yalova açıklarında dün, saat 18.29’da 3,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. 7,7 kilometre derinliğindeki deprem, Yalova, Bursa, İstanbul, Kocaeli ve çevre illerde hissedildi.

Depremin ardından Prof. Dr. Ercan, sosyal medya hesabından değerlendirmelerde bulundu. Prof. Dr. Ercan, “6 Ağustos 2023, 18.29’da Yalova yakınında denizde olan M3,6’lık depremcik, 1999 deprem kırığı üzerinde önemsiz bir gerginlik boşalmasıdır. Kuzey Marmara’da beklenen büyük deprem için bir uyarı değildir. Marmara M7’den büyük deprem üretebilecek düzeyde gergin değildir” dedi.

Olası İstanbul depreminden etkilenecek bölgeleri de açıklayan Prof. Dr. Ercan, “Kuzey Marmara’da olacak bir deprem: İstanbul, Yalova, Kocaeli, Çınarcık, Gemlik, Mudanya, Bandırma, Erdek, Biga, Lapseki, Tekirdağ, Şarköy, Gelibolu, Trakya’nın Marmara kıyıları etki alanı içinde kalacaktır” ifadelerini kullandı

İstanbul depremi hangi illeri vuracak?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!