İstanbul için koronavirüs risk haritası yayınlandı… İşte ilçe ilçe son durum

İstanbul koronavirüs yoğunluk haritası Sağlık Bakanlığı tarafından güncellenen Hayat Eve Sığar uygulamasıyla beraber vatandaşların kullanımına açılmıştı. Güncellenen uygulamayla, İstanbul'daki tüm ilçelerin koronavirüs vaka ve risk durumları görüntülenebiliyor. İstanbul mahalle mahalle sokak sokak koronavirüs yoğunluk durumu evinizin yakınlık durumuna göre sorgulanıyor. Ayrıca merak ettiğiniz diğer bölgelerdeki koronavirüs son durumunu da öğrenebiliyorsunuz. Bir çok ilçenin risk durumunda olumlu değişimler yaşandığı güncellenen harita bilgileri ile bugün tekrar yenilendi. 

İstanbul için koronavirüs risk haritası yayınlandı… İşte ilçe ilçe son durum

Türkiye’de il il koronavirüs yoğunluğu haritası Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen Hayat Eve Sığar uygulamasıyla öğrenilebiliyor. İllere göre risk yoğunluğunun İstanbul, Ankara, İzmir, Körfez Kocaeli, Sakarya, Zonguldak’ta daha fazla olduğu görüldü.

Üç büyük il genelinde koronavirüs yoğunluk haritası şöyle:

İSTANBUL

ANKARA

İZMİR

Sağlık Bakanlığı’ndan uygulama ile ilgili yapılan bilgilendirmede şöyle denildi:

“* Yakın sürede çok fazla riskli alanlarda dolaşan ve fazla kişi ile temas eden kişiye risk puanı verecek ve o kişiyi gerekirse teste gönderecek, hatta arkadaşları varsa eklenmiş senin şu arkadaşının riski yükselmiş uyarısı verecek. Test yapılıp negatif çıkarsa, riski sıfırlayacak.

* Uygulama ile bulunduğunuz bölgedeki enfekte hasta yoğunluğunu görebiliyorsunuz. Aile ve yakın görüştüğünüz herkese yükletme gayretinde olunursa faydası çok olacaktır.

* Ayrıca izolasyon altında bulunanların yüklemesi kaçınılmaz. Herkesin bu uygulamayı yükleyerek kullanmaya başlaması birçok şeyin takibini, hastalık sonrasındaki temas zincirinin kolayca bulunmasını sağlayacaktır.”

İstanbul ilçelerindeki risk haritası ve vaka yoğunluğu ise şöyle…

Yıldız  

Üsküdar

Ümraniye

Ümraniye

Ümraniye

Sultanbeyli

Şişli

Şişli

Silivri

Sarıyer

Pendik

Küçükçekmece

Kadıköy

Üsküdar

Esenyurt

İkitelli

Tepecik

Kadıköy

Esenyurt

Emirgan

Büyükçekmece

Beyoğlu

Beylikdüzü

Adalar

Beykoz

Beşiktaş

Bakırköy

Bakırköy

Avcılar