'İstanbul için salgın yeniden başladı'

İstanbul Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tufan Tükek sosyal medya hesabından İstanbul için kritik rakamları paylaşıp uyardı. İstanbul için salgının yeniden başladığını belirten Tükek, vakalarının ağırlıklı kısmını ise gençlerin oluşturduğunu söyledi. Zatürre oranının da yüksek olduğunu vurgulayan Tükek, "Moral bozmak için değil tedbir alın diye yazıyorum." dedi.

'İstanbul için salgın yeniden başladı'

İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Dekanı, İç Hastalıkları Anabilim Dalı ve Acil Ögretim Üyesi, İç Hastalıkları Uzmanlık Derneği Yönetim Kurulu Üyesi, İstanbul Üniversitesi Mükemmeliyet Merkezi (İÜKAMM) Müdürü Prof. Dr. Tufan Tükek'ten mega kent için kritik bir uyarı geldi. 

Çapa'da bugün yapılan test ve sonuçlarına ilişkin bir paylaşım yapan Tükek İstanbul için salgının yeniden başladığını ifade etti. 

Yapılan testler sonucunda belirlenen vakaların büyük kısmını gençlerin oluşturduğunu söyleyen Tükek, zatürre oranının da yüksek olduğuna dikkat çekti. 

"Moral bozmak için değil tedbir alın diye yazıyorum." diyen Tükek'in İstanbul için yaptığı uyarılar şöyle: 

"Çapa’da 530 testin 81’ i pozitif. Pozitiflik oranı %15 i geçti. Bugünden artık salgının İstanbul için yeniden başladığını söyleyebiliriz. Ağırlıklı gençler ve maalesef zatürre oranı yüksek. Moral bozmak için değil tedbir alın diye yazıyorum. Yoksa herkes üzülecek."