İstanbul Tabip Odası, Dhkpc tutukluları için tahliye çağrısı yaptı

İstanbul Tabip Odası, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla terör örgütü DHKP-C üyeliğinden hüküm giyen ve cezaevinde eylem başlatan Ebru Timtik ve Aytaç Ünsal için 'Avukatlar Ebru Timtik ve Aytaç Ünsal için ivedilikle Adli Tıp Kurumu kararı uygulanarak, tahliye edilmeleri sağlanmalıdır." çağrısı yaptı.

İstanbul Tabip Odası, Dhkpc tutukluları için tahliye çağrısı yaptı

İstanbul Tabip Odası, 2017 yılında düzenlenen operasyonla yakalanan ve çıkarıldıkları mahkemece terör örgütü DHKP-C üyeliği suçundan hüküm giyen Ebru Timtik ve Aytaç Ünsal için sosyal medya üzerinden bir mesaj yayımladı.

İki ismin cezaevinde eylem başlattığına dikkat çeken Tabip Odası, odanın resmi sosyal medya hesabı üzerinden "Avukatlar Ebru Timtik ve Aytaç Ünsal için ivedilikle Adli Tıp Kurumu kararı uygulanarak, tahliye edilmeleri sağlanmalıdır. #ebruÖlüyorAcilTahliye" ifadelerini kullandı. Sosyal medya kullanıcılar tabipler odasınının çağrısına tepki gösterdi.

EBRU TİMTİK KİMDİR?

Avukat Ebru Timtik, terör örgütü DHKP-C'nin Türkiye sorumlularından Kamile Kayır'la aynı bölmede yakalandı. Çok sayıda DHKP-C'li teröristin avukatlığını yaptığı belirtlenen Timtik, 2019'da düzenlenen operasyonla tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 AYTAÇ ÜNSAL KİMDİR?

Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın Çağlayan Adliyesi'ndeki makam odasında DHKP-C'li teröristlerce şehit edilmesinin ardından başlatılan operasyonlar kapsamında, Çağdaş Hukukçular Derneği mercek altına alındı. DHKP-C'nin avukatlık yapılanmasına yönelik, aralarında Aytaç Ünsal'ın da olduğu 17'si tutuklu 2'si firari 20 kişi "örgüt yöneticisi ve üyesi olmak" suçundan tutuklandı.