İstanbul’da kar yasakları… Vali Yerlikaya duyurdu

featured
service

İstanbul’daki yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle motosiklet ve elektrikli scooterlar bir sonraki duyuruya kadar kullanılamayacak.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “#İstanbul’daki yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle trafik seyir ve can güvenliğini sağlamak için, bir sonraki duyuruya kadar motokuryelik yapılmayacak, motosiklet ve elektrikli scooterlar kullanılmayacaktır.” ifadelerine yer verdi.

 

MALUL ENGELİLER İLE HAMİLE KAMU ÇALIŞANLARINA İZİN

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, kentteki olumsuz hava koşulları nedeniyle kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan malul ve engelliler ile hamilelerin 2 gün idari izinli sayılacağını bildirdi.

Vali Yerlikaya, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Kıymetli hemşehrilerim, İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararınca İstanbul’da olumsuz hava koşulları nedeniyle kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan malul ve engelliler ile hamile olanlar 24-25 Ocak tarihlerinde (Pazartesi-Salı) idari izinli sayılacaktır.” ifadelerini kullandı.

Vali Yerlikaya, İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde de 24-25 Ocak 2022 tarihlerinde eğitime ara verildiğini belirtti.

İstanbul’da kar yasakları… Vali Yerlikaya duyurdu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!